Կառավարությունը ԱԺ կներկայացնի բանկային ոլորտը կանոնակարգող մի շարք օրենքների փոփոխությունների լրամշակված փաթեթը
26.07.2007 | 16:55 Գլխավոր էջ / Նորություններ / Նորություններ /
Երեւան, 26 հուլիսի /ՄԵԴԻԱՄԱՔՍ/. ՀՀ կառավարությունն իր այսօրվա նիստում որոշել է Ազգային Ժողով ներկայացնել բանկային գործունեւթյանը վերաբերող մի շարք օրենքների նախագծերի փաթեթի լրամշակված տարբերակը:
Ինչպես ՄԵԴԻԱՄԱՔՍ-ին հայտնեցին կառավարության մամլո ծառայությունում, փաթեթը մասնավորապես ներառում է “Արժեթղթերի շուկայի մասին”, “Վարկային կազմակերպությունների մասին”, “Բանկերի եւ վարկային կազմակերպությունների սնանկության մասին”, “ՀՀ կենտրոնական բանկի մասին”, “Բանկերի եւ բանկային գործունեության մասին” ՀՀ օրենքներում փոփոխություններ եւ լրացումներ նախատեսող օրինագծեր:

Правительство Армении представит в парламент дополненный пакет о внесении изменений в ряд законов, регулирующих банковскую деятельность
26.07.2007 | 16:55 Главная страница / Новости / Новости /
Ереван, 26 июля /Медиамакс/. Правительство Армении приняло сегодня на своем заседании решение представить в парламент дополненный пакет законопроектов о внесении изменений и дополнений в ряд законов, регулирующих банковскую деятельность.
Как сообщили сегодня Медиамакс в пресс-службе правительства, в пакет вошли, в частности, законопроекты о внесении изменений и дополнений в законы: «О рынке ценных бумаг», «О кредитных организациях», «О банкротстве банков и кредитных организаций», «О Центральном банке», «О банках и банковской деятельности».