Կառավարության նիստերը դռնփակ կանցկացվեն
ՀՀ կառավարությունն այսօր հավանության է արժանացրել  «Կառավարության կառուցվածքի եւ գործունեության մասին» օրենքի նախագիծը, որով նախատեսվում է կառավարության նիստերը դռնփակ անցկացնել:
«Աշխարհում բոլոր երկրների կառավարություններն իրենց նիստերը գումարում են դռնփակ եւ միայն այն դեպքում, երբ անհրաժեշտ է հանրությանը տեղեկացնել որոշ հարցերի վերաբերյալ, վարչապետի որոշումով՝ կառավարության նիստերի որոշ մասեր անցկացվում են դռնբաց»,- ասել է արդարադատության նախարար Դավիթ Հարությունյանը։
Նախարարն ընդգծել է, որ «ապահովվելու է կառավարության գործունեության թափանցիկությունը, իսկ վարչապետը պարտավոր է ապահովել կառավարության գործունեության վերաբերյալ տեղեկատվության փոխանցումը»։

Заседания правительства будут проходить за закрытыми дверями
Правительство Армении одобрило сегодня проект закона «О структуре и деятельности правительства», по которому предусмотрено проводить заседания правительства за закрытыми дверями.
«Заседания правительств во всех странах мира бывают закрытыми, и только в тех случаях, когда необходимо оповестить общественность об определенных вопросах, некоторые фрагменты заседаний, по решению премьер-министра, проводятся в открытом режиме»,- заявил министр юстиции Давид Арутюнян.
Министр подчеркнул, что «будет обеспечена прозрачность деятельности правительства, а премьер-министр обязан обеспечить передачу информации о деятельности правительства».