Մինչեվ փետրվարի վերջը “Յունիբանկը” կկրկնապատկի իր կանոնադրական հիմնադրամը
Երեւան, 15 փետրվարի /ՄԵԴԻԱՄԱՔՍ/. “Յունիբանկ” ՓԲԸ-ն մինչեւ 2007 թ. փետրվարի վերջը նախատեսում է կրկնապատկել իր կանոնադրական հիմնադրամը:
“Յումիբանկի” մամլո ծառայությունում ՄԵԴԻԱՄԱՔՍ-ին այսօր հայտնեցին, որ ՀՀ Կենտրոնական բանկը նախնական համաձայնություն է տվել “Յունիբանկ” ՓԲԸ-ի կանոնադրական հիմնադրամի համալրման վերաբերյալ, որը ներկայումս կազմում է 2 մլրդ 799 մլն 850 հազար դրամ:
Համալրումը կկատարվի նոր բաժնետիրոջ` “Յունիաստրում Ասսետ մենեջմենտ” ՍՊԸ-ի կողմից:
Ներկայումս բանկը ունի երեք բաժնետեր` Debban Investments Limited, “Յունիինվեստ” եւ “Էվաինվեստ”, որոնց բաժին է ընկնում կանոնադրական հիմնադրամի, համապատասխանաբար, 10%, 39% եւ 51%:
Կանոնադրական հիմնադրամի համալրման գործընթացի ավարտից հետո ”Յունիբանկ”-ի բաժնետերերի բաժնեմասերը կբաշխվեն հետեւյալ կերպ.

До конца февраля «Юнибанк» намерен удвоить свой уставной капитал
Ереван, 15 февраля /Медиамакс/. До конца февраля 2007 года «Юнибанк» намерен увеличить свой уставной капитал вдвое и довести его до 5,6 млрд драмов.
Как сообщили сегодня Медиамакс в пресс-службе банка, Центральный банк Армении уже дал предварительное согласие на увеличение капитала ЗАО «Юнибанк».
В настоящее время уставной капитал банка составляет 2 млрд. 799 млн. 850 тыс. драмов.
Планируется, что до конца февраля уставной капитал пополнит новый акционер банка - ООО «Юниаструм Ассет Менеджмент».
По завершении данного процесса структура акционеров «Юнибанка» будет выглядеть следующим образом:
Debban Investments Limited - 5% (279,985 тыс. драмов), ООО «Юниинвест» - 19,5% (1.091.941.500 драмов), «Еваинвест» - 25,5% (1.427.923.500 драмов) и «Юниаструм Ассет менеджмент» - 50% (2.799.850.000 драмов).
Сейчас у банка три акционера - Debban Investments Limited, «Юниинвест» и «Еваинвест», на долю которых приходится, соответственно, 10%, 39% и 51% акций.