Արթուր Բաղդասարյանը՝ ՄՏՍ-Բանկի տնօրենների խորհրդի անդամ
ՀՀ նախագահին առընթեր Ազգային անվտանգության խորհրդի նախկին քարտուղար, «Օրինաց երկիր» կուսակցության առաջնորդ Արթուր Բաղդասարյանը դարձել է ռուսաստանյան ՄՏՍ-բանկի Տնօրենների խորհրդի անդամ:
Այս տեղեկությունը տեղադրված է բանկի պաշտոնական կայքում:
Բանկի կայքում չի հաջողվել տեղեկատվություն գտնել այն մասին, թե երբ է Արթուր Բաղդասարյանը ստանձնել Տնօրենների խորհրդի անդամի պաշտոնը:
«Օրինաց երկիր» կուսակցության մամուլի խոսնակ Արթուր Միսակյանն այսօր Մեդիամաքսի հետ զրույցում հաստատել է տեղեկատվությունն այն մասին, որ Արթուր Բաղդասարյանն ընտրվել է ՄՏՍ-բանկի տնօրենների խորհրդի անդամ:
«Այս պահին այլ մանրամասներ տրամադրել չեմ կարող, բայց տեղեկատվությունը համապատասխանում է իրականությանը»,- ասել է Արթուր Միսակյանը:
Նրա խոսքերով, այս պաշտոնում ընտրվելը չի խանգարի Արթուր Բաղդասարյանին զբաղվել ակտիվ քաղաքականությամբ:
«Ինչպես արդեն հայտնի է, ամիսներ առաջ Արթուր Բաղդասարյանն ընտրվել էր «Ռոսնեֆտի» տնօրենների խորհրդի անդամ: Նա նաեւ հայաստանյան մի քանի բուհերի հոգաբարձուների խորհրդի նախագահ է: Ուստի այս նոր պաշտոնը համատեղելու խնդիր չկա»,- ասել է նա:

Артур Багдасарян стал членом совета директоров МТС-Банка
Бывший секретарь Совета национальной безопасности при президенте Армении, лидер партии «Оринац еркир» Артур Багдасарян стал членом совета директоров российского МТС-Банка.
Информация об этом размещена на официальном сайте банка.
При этом на сайте банка не удалось найти сообщений о том, когда Артур Багдасарян стал членом Совета директоров.
Пресс-секретарь «Оринац еркир» Артур Мисакян сегодня в беседе с Медиамакс подтвердил информацию о том, что Артур Багдасарян был избран членом совета МТС-Банка.
«На данный момент не могу сообщить других деталей, но эта информация соответствует действительности», - сказал Артур Мисакян.
По его словам, назначение на данную должность не помешает Артуру Багдасаряну активно заниматься политикой.
«Как известно, несколько месяцев назад Артур Багдасарян был избран членом Совета директоров «Роснефти». Он также является членом советов попечителей некоторых армянских вузов. Так что проблем с совмещением не будет», - сказал он.