ABBYY-ն դարձել է ՌԲԿ-ի մրցանակակիր
ABBYY ընկերությունը «Տարվա առաջընթաց» անվանակարգում արժանացել է ՌԲԿ-ի ամենամյա մրցանակին, որը շնորհվում է նոր ոլորտում կամ շուկայում գրանցած ֆինանսական կամ որակական հաջողությունների համար:
Ինչպես հայտնում է Rbc.ru-ն, ծրագրային ապահովման արտադրող ABBYY-ն այս անվանակարգում հաղթող է դարձել խոսքի ինտելեկտուալ ճանաչման Compreno նորարար հարթակի ստեղծման համար: Փաստորեն, ABBYY-ի մասնագետները «համակարգչին» սովորեցրել են ոչ միայն ճանաչել տեքստը, այլեւ հասկանալ այն:
Մեդիամաքսը հիշեցնում է, որ ABBYY-ի տնօրենների խորհրդի նախագահն է Դավիթ Յանը, իսկ փոխնախագահը՝ Արամ Փախչանյանը: Նրանք երկուսն էլ Երեւանի ֆիզիկամաթեմատիկական դպրոցի շրջանավարտներ են եւ «Այբ» հիմնադրամի համահիմնադիրները:

ABBYY стала лауреатом Премии РБК
Компания ABBYY стала лауреатом ежегодной Премии РБК в номинации «Прорыв года», которая присуждается за экстраординарные финансовые или качественные успехи в новой области или на новом рынке.
Как сообщает Rbc.ru, производитель программного обеспечения ABBYY стала победителем в данной номинации за создание инновационной платформы интеллектуального распознавания речи Compreno. Фактически, специалисты ABBYY научили «компьютер» не просто распознавать, но и «понимать» текст.
Медиамакс напоминает, что председателем совета директоров и основателем компании ABBYY является Давид Ян, а вице-президентом Арам Пахчанян - оба выпускники ереванской физико-математической школы и соучредители фонда «Айб».