Հայ հաճախորդները Revolut Lite-ի միջոցով փոխանցել են 100 մլն դրամ
Revolut-ը հայտարարել է, որ մինչեւ սեպտեմբերի 30-ը կպահպանի Revolut Lite հավելվածի միջոցով իրականացվող բանկային եւ քարտային փոխանցումների զրոյական միջնորդավճարը։
Հոկտեմբերի 1-ից Revolut-ին չպատկանող բանկային հաշիվներին փոխանցումների միջնորդավճարը կկազմի 1%, քարտային հաշիվներին՝ 3%: Revolut-ի հաճախորդների միջեւ փոխանցումները կիրականացվեն առանց միջնորդավճարի։
«Զրոյական միջնորդավճարի ժամկետը երկարաձգելու որոշումը մեր պատասխանն է Հայաստանում հաճախորդների աճող բազային, որը հասել է մի քանի հազար մարդու՝ ամեն շաբաթ երկնիշ աճ ցուցադրելով։ Հայերը հազարավոր դրամական փոխանցումներ են կատարել Lite հավելվածի միջոցով, իսկ գործարկումից հետո առաջին մի քանի շաբաթվա ընթացքում ընդհանուր ծավալը կազմել է 100 միլիոն դրամ»,- ասվում է Revolut-ի հաղորդագրությունում։
Ընկերությունը Հայաստանում Revolut Lite-ի գործարկման մասին հայտարարել էր 2023 թվականի հուլիսի վերջին։
Նշվում է, որ Հայաստանից փոխանցումների մեծ մասը կատարվում է դեպի Կիպրոս, Ավստրալիա եւ Մեծ Բրիտանիա, որոնց 95%-ը կատարվում է 4 վայրկյանում։
«Հայաստանում մեր հաճախորդների բազայի զգալի աճը վկայում է մեր ծառայությունների նկատմամբ հաճախորդների վստահության մասին, եւ մենք կձգտենք գերազանցել նրանց սպասելիքները», - ասել է Revolut-ի Lite պրոդուկտի ղեկավար Արսենի Դերգաչովը:

Пользователи из Армении перевели 100 млн драмов через Revolut Lite
Revolut объявила о продлении до 30 сентября 2023 года нулевой комиссии за осуществление банковских и карточных переводов посредством приложения Revolut Lite.
С 1 октября комиссия за перевод на не принадлежащим Revolut банковские счета составит 1%, на карточные счета - 3%. Переводы между клиентами Revolut будут производиться без комиссий.
«Решение о продлении срока освобождения от комиссии стало ответом на растущую клиентскую базу в Армении, которая достигла нескольких тысяч человек, причем темпы роста выражаются двузначными числами каждую неделю. Армяне осуществили тысячи денежных переводов с помощью приложения Lite, и общая сумма за первые несколько недель после запуска составила 100 миллионов драмов», - говорится в сообщении Revolut.
Компания объявила о запуске Revolut Lite в Армении в конце июля 2023 года.
Отмечается, что большая часть переводов из Армении совершается на Кипр, в Австралию и Великобританию, причем 95% переводов выполняются в течение 4 секунд.
«Существенный рост нашей клиентской базы в Армении является свидетельством доверия клиентов к нашим услугам, и мы будем стремимся превзойти их ожидания», - сказал руководитель продукта Lite в Revolut Арсений Дергачев.