VR տեխնոլոգիան պահանջված է բանկային ոլորտում
Bank of America-ն (BofA) պայմանավորվել է վիրտուալ իրականության տեխնոլոգիաների մատակարար Strivr ընկերության հետ բանկի 4 հազ․ մասնաճյուղերում 45 հազ․ աշխատակիցների վերապատրաստման մասին, հաղորդում է Frank Media-ն՝ վկայակոչելով Strivr-ը:
BofA-ն որոշել է ընդլայնել VR տեխնոլոգիաների ներդնումն այն բանից հետո, երբ ավարտեց փորձնական նախագծի իրականացումը 400 աշխատակցի մասնակցությամբ: Հաճախորդների սպասարկման անձնակազմի համար վիրտուալ ուսուցման հարթակ գործարկելու համար բանկը նախատեսում է լրացուցիչ գնել հազարավոր VR սարքեր։
BofA-ի գործադիր տնօրեն Ջոն Ջորժանն ասել է, որ բանկը մշակել է վիրտուալ իրականության դասեր տարբեր իրավիճակների համար. հաճախորդներին նոտարական ծառայություններ տրամադրելուց մինչ խարդախության նշանների հայտնաբերում: Բացի այդ, VR դասընթացները կօգնեն աշխատակիցներին հաղթահարել նուրբ իրավիճակները: Օրինակ՝ կոռեկտորեն կարեկցանք հայտնել այն հաճախորդներին, որոնց հարազատները վերջերս մահացել են:
2015-ին շուկա մուտք գործելուց ի վեր Strivr-ը ներգրավել է ավելի քան $50 մլն, այդ թվում՝ $30 մլն անցած տարի: Հաճախորդների թվում է Walmart առեւտրային ընկերությունը, որը 2017-ից Strivr-ի ամենամեծ հաճախորդն է: Կողմերը պայմանավորվել են ներդնել VR տեխնոլոգիաները բոլոր 200 ուսումնական կենտրոններում, ինչպես նաեւ ռիթեյլերի խանութներում:
PWC-ի գնահատականներով՝ VR գործիքների ներդրումը համաշխարհային տնտեսության զարգացման գործում մինչ 2030 թվականը կարող է հասնել $1,5 տրլն-ի: Reuters-ը նշում է, որ վիրտուալ իրականության հավելվածների օգտագործման շնորհիվ բանկերը կկարողանան խնայել մինչեւ $500 մլրդ։
Վիրտուալ իրականության տեխնոլոգիաների ստեղծած ներկայության էֆեկտը ֆինանսիստների կողմից վերագնահատվել է համավարակի ժամանակ հեռահար աշխատանքի ընթացքում։ Այս մասին նշել է Fidelity International ֆինանսական ընկերության (կառավարում է $3,3 տրլն-ի ակտիվներ) տեխնոլոգիական բաժնի ղեկավար Ստյուարտ Ուորները: Նշվում է, որ ընկերության տեխնոլոգիական ծախսերը կրկնապատկվել են 2020 թվականին:
Համավարակը դրդել է նաեւ շվեյցարական UBS-ի բանկիրներին փորձարկումներ իրականացնել վիրտուալ իրականության հետ․ նրանք իրենց լոնդոնյան թրեյդերներին տրամադրել են Microsoft HoloLens խելացի ակնոցները, ինչը թույլ է տվել վերստեղծել առեւտրային սրահի մթնոլորտը:

Bank of America (BofA) договорился с компанией Strivr, поставляющей технологии виртуальной реальности, об обучении 45 тыс. сотрудников банка в 4 тыс. отделениях, cообщает Frank Media cо ссылкой на Strivr.BofA решил масштабировать внедрение технологий VR после завершения пилотного проекта, в котором приняли участие 400 человек. Чтобы развернуть виртуальную платформу для обучения сотрудников, работающих с клиентами, банку придется закупить тысячи VR-гарнитур.Исполнительный директор BofA Джон Джоржан заявлял, что банк разработал уроки виртуальной реальности для самых разных ситуаций - от оказания клиентам нотариальных услуг до обнаружения признаков мошенничества. Также VR-тренинги помогут сотрудникам справляться с деликатными ситуациями. Например, корректно выразить сочувствие клиентам, перенесшим смерть близких родственников. 08.02.2021 | 09:52 Цифровые сервисы Bank of America стали пользоваться рекордным спросом С момента выхода на рынок в 2015 года Strivr привлекла более $50 млн, в том числе $30 млн в прошлом году. Среди клиентов - торговая компания Walmart, которая является крупнейшим клиентом Strivr с 2017 года. Стороны договорились о внедрении VR-технологий во все 200 учебных центров, а также в магазины ритейлера.По оценкам PWC, вклад VR-инструментов в развитие мировой экономики к 2030 году может составить $1,5 трлн. Банки смогут сэкономить до $500 млрд только за счет использования приложений виртуальной реальности, сообщал Reuters. Эффект присутствия, создаваемый технологиями виртуальной реальности, финансисты заново оценили в период удаленной работы во время пандемии, сообщил глава отдела технологий финансовой компании Fidelity International (управляет активами в объеме $3,3 трлн) Стюарт Уорнер. Расходы компании на технологии удвоились в 2020 году.Банкиров из швейцарского UBS пандемия также подтолкнула к экспериментам с виртуальной реальностью: они снабдили своих лондонских трейдеров умными очками Microsoft HoloLens, которые позволили воссоздать атмосферу торгового зала.Партнер раздела «Финтех» - Tweet Просмотры 13859