Կորոնավիրուսով պայմանավորված ճգնաժամի պատճառով եվրոպական ընկերությունները կկրճատեն բլոկչեյնի զարգացմանն ուղղված ծախսերը։ Ինչպես հաղորդում է Bloomchain.ru-ն, նման եզրահանգման են եկել International Data Corporation (IDC) միջազգային վերլուծական ընկերության մասնագետները։Մինչ ճգնաժամի մեկնարկը IDC-ն կանխատեսում էր, որ եվրոպական ընկերությունները բլոկչեյնի զարգացման համար կծախսեն շուրջ $1,4 մլրդ, իսկ ոլորտի աճի միջին տարեկան տեմպը (CAGR) մինչեւ 2023թ․ զգալիորեն կաճի։ Սակայն օրերս հրապարակած զեկույցում ընկերությունը որոշել է փոխել իր կանխատեսումը։Մասնագետները մոտ 8%-ով իջեցրել են Եվրոպայում բլոկչեյնի զարգացմանն ուղղված ծախսերի մասին իրենց սպասումները։ Հարկ է նշել, որ անգամ հաշվի առնելով փոփոխված կանխատեսումը, 2020թ․ բլոկչեյնի վրա ծախսերը կկազմեն $1,33 մլրդ, ինչը 60%-ով ավելին է, քան նախորդ տարիներին։ 13.08.2019 | 12:19 Բլոկչեյն տեխնոլոգիաների ներդրումը սպառնում է բանկերի անվտանգությանը «Հաճախորդների կողմից պահանջարկի անկման, մատակարարումների ժամկետների խախտման եւ աշխատակիցներին հեռահար աշխատանքի տեղափոխման պատճառով ընկերությունները հետաձգում են նորարարական նախագծերը, այդ թվում՝ բլոկչեյնի հետ կապված, մինչեւ չառաջանա հստակություն ապագայի նկատմամբ»,- նշել է IDC-ի եվրոպական բլոկչեյն ստորաբաժանման ղեկավար Կառլա Լա Կրոչեն։ Միաժամանակ IDC-ում սպասում են, որ աճի տեմպի դանդաղումը կարճաժամկետ բնույթ կունենա եւ ավելի ուժեղ կզգացվի ինդուստրիայի որոշ հատվածներում։ Բայց եւ այնպես, որոշ ոլորտներում համավարակը կարող է խթանել աճ եւ նոր տեխնոլոգիաների ավելի լայն ներդրում։«Ֆինտեխ» բաժնի գործընկեր` Tweet Դիտում՝ 18094

Из-за экономического кризиса, вызванного пандемией коронавируса, европейские компании снизят расходы на развития блокчейна. Как сообщает Bloomchain.ru, к такому выводу пришли специалисты международной исследовательской компании International Data Corporation (IDC).До наступления кризиса IDC прогнозировала, что в 2020 году европейские компании потратят на развитие блокчейна порядка $1,4 млрд, при этом среднегодовой темп роста (CAGR) индустрии значительно возрастет к 2023 году. Однако в опубликованном на днях докладе компания решила изменить свой прогноз.Специалисты снизили ожидания по расходам на развитие блокчейна в Европе примерно на 8%. Стоит отметить, что даже с учетом пересмотренного прогноза, в 2020 году расходы на блокчейн составят $1,33 млрд - это на 60% больше, чем в предыдущие годы. 13.08.2019 | 12:19 Внедрение технологий блокчейн угрожает безопасности банков «Из-за падения спроса со стороны клиентов, нарушения сроков поставок и перевода сотрудников на удаленную работу многие компании откладывают инновационные проекты, в том числе и те, что связаны с блокчейном, на более поздний срок - пока не появится больше ясности в отношении будущего»,- отметила руководитель европейского блокчейн-подразделения IDC Карла Ла Кроче (Carla La Croce).При этом в IDC ожидают, что замедление темпа роста будет носить краткосрочный характер и в одних секторах индустрии будет ощущаться сильнее, чем в других. Одновременно, в некоторых секторах пандемия может стимулировать рост и более широкое внедрение новых технологий.Партнер раздела «Финтех» - Tweet Просмотры 18056