Տինկոֆ Բանկը ռուսաստանյան բանկերից առաջինն է, որ ստեղծել է «Տինկոֆ ճանապարհորդություններ» սեփական օնլայն տուրիստական գործակալությունն ու մտադիր է համացանցի միջոցով գրավել ավիատոմսերի վաճառքի շուկայի 10%-ը: Ինչպես գրում է «Կոմերսանտը», գործակալությունն արդեն միացել է ամրագրման բոլոր խոշոր համակարգերին, իսկ «Տինկոֆ ճանապարհորդություններ»-ի ավիատոմսերը հասանելի են Aviasales-ում եւ այլ որոնողական համակարգերում: Բանկի ներկայացուցչի փոխանցմամբ՝ նախագծում ներդրվել է շուրջ $2 մլն: Միջոցներն ուղղվել են աշխատակիցների աշխատավարձերին, ինչպես նաեւ արտաքին ծրագրային ապահովման ձեռքբերմանը եւ սեփականի մշակմանը: Տինկոֆ Բանկը տուրիստական ուղղությունը զարգացնում է 2018-ի ապրիլից: Ի սկզբանե ընկերությունն աշխատում էր white label տեխնոլոգիայի սկզբունքով՝ վաճառելով այլ գործակալների ավիատոմսերը: Այսօրվա դրությամբ «Տինկոֆ ճանապարհորդություններ»-ի միջոցով սպառվում է ամսական 70-80 հազ. տոմս, որի կեսը գնում են բանկի հաճախորդները: Նոր ծառայությանը բանկը մտադիր է ավելացնել նաեւ միջքաղաքային ավտոբուսների, աէրոէքսպրեսների եւ տրանսֆերների համար նախատեսված տոմսերի վաճառքը: Դրանք կինտեգրվեն բանկի մոբայլ հավելվածում: 08.04.2019 | 09:44 «Տինկոֆ»-ը սուպեր համակարգիչ է ստեղծել Փորձագետների կարծիքով՝ ավիատոմսերի վաճառքի բիզնեսի եկամտաբերությունը գնահատվում է 1-3%: Սակայն տոմսերի վաճառքից շահույթ ստանալը Տինկոֆ Բանկի համար ինքնանպատակ չէ՝ դա կարող է նոր հաճախորդների ներգրավման ուղի հանդիսանալ, բացի այդ, նոր ծառայությունը կավելացնի հետաքրքրությունը բանկի բրենդային քարտերի նկատմամբ:Տինկոֆ Բանկի նախագիծը բոլորին հասանելի առաջին ռուսաստանյան օնլայն գործակալությունն է, որը բանկն ինքնուրույն է ստեղծել: Այսօր white label տեխնոլոգիայով տուրիստական նախագծեր են զարգացնում Ալֆա-Բանկն ու Սբերբանկը: Պարբերականի տվյալներով՝ Սբերբանկը եւս մտադրություն ունի ինքնուրույն աշխատելու այս հատվածում, իսկ Ալֆա-Բանկը մտադիր է շարունակել աշխատանքը արտաքին օնլայն գործակալությունների հետ:«Ֆինտեխ» բաժնի գործընկեր` Tweet Դիտում՝ 22228

Тинькофф Банк займется онлайн туризмом
«Тинькофф Банк» первый из российских банков создал собственное онлайн туристическое агентство «Тинькофф путешествия» и намерен занять 10% рынка продажи авиабилетов через интернет.
Как пишет «Коммерсант», агентство  уже подключилось ко всем крупным системам бронирования, а авиабилеты «Тинькофф путешествий» доступны в Aviasales и других поисковиках.
По словам представителя банка, в проект вложено около $2 млн. Средства пошли на зарплаты сотрудникам, приобретение стороннего и разработку собственного программного обеспечения.
«Тинькофф Банк» развивает туристическое направление с апреля 2018 года. Изначально компания работала по технологии white label, выступая субагентом по продажам авиабилетов других агентов.
На сегодняшний день через компанию «Тинькофф путешествия» реализуется 70-80 тыс. билетов в месяц, половину из которых покупают клиенты банка. К новому сервису банк рассчитывает подключить продажу билетов на междугородние автобусы, аэроэкспрессы и трансферы. Услуги будут интегрированы в мобильное приложение банка.
По данным экспертов, доходность бизнеса по продаже авиабилетов оценивается в 1-3%. Но получение прибыли от продажи билетов не является самоцелью для «Тинькофф Банка» - это может стать хорошим каналом привлечения новых клиентов, кроме того продукт повысит интерес к брендовым картам.
Проект «Тинькофф Банка» - первое российское общедоступное онлайн туристическое агентство, которое самостоятельно создал банк. Сегодня по технологии white label развивают туристические проекты Альфа-Банк и Сбербанк. По данным издания,  Сбербанк также задумывается начать самостоятельную работу в этом сегменте, а Альфа-Банк намерен продолжить работу со сторонними онлайн туристическими агентствами.