«Դու խոսքիդ տերն ես»,- ասել է Լուկաշենկոն Ծառուկյանին
Ինչպես հաղորդում են Բելառուսի ԶԼՄ-ները, «Արմյանսկիյ ստանդարտ» ընկերության հիմնադիրներն են Երեւանի կոնյակի-գինու-օղու կոմբինատն ու «Բելառուստորգը», համապատասխանաբար, 69% եւ 31% մասնաբաժիններով:
Արտադրական հզորությունները նախատեսված են տարեկան 200 հազար դեկալիտր արտադրության համար: Շշալցման համար նախատեսված հումքը Հայաստանից է:
Արարողությանը ներկա էին Բելառուսի նախագահ Ալեքսանդր Լուկաշենկոն եւ Երեւանի կոնյակի-գինու-օղու կոմբինատի սեփականատեր, ՀՀ ԱԺ պատգամավոր Գագիկ Ծառուկյանը:
Հոսքագծից դուրս եկած առաջին շիշը հանձնել են Լուկաշենկոյին, իսկ նա այն նվիրել է Ծառուկյանին:
«Սա նրա համար, որ դու քո խոսքի տեր մարդ ես` ասացիր եւ արեցիր: Որպեսզի մեր պաշտոնյաները նման մարդկանց միշտ կանաչ ճանապարհ տան»,- ասել է Լուկաշենկոն:

«Ты - человек слова», сказал Лукашенко Царукяну
Как сообщают белорусские СМИ, учредителями компании «Армянский стандарт» выступают Ереванский коньячно-винно-водочный комбинат и «Беларусьторг» с долями соответственно 69% и 31%.
Производственные мощности рассчитаны на выпуск 200 тыс. декалитров в год. Сырье для розлива поступает из Армении.
На церемонии присутствовали президент Беларуси Александр Лукашенко и собственник Ереванского коньячно-винно-водочного комбината, депутат парламента Армении Гагик Царукян.
Первую бутылку, сошедшую с конвейера, вручили Лукашенко, а он подарил ее Царукяну.
«Это за то, что ты человек слова: сказал - сделал. Чтобы наши чиновники таким людям всегда давали зеленый свет», - заявил Лукашенко.