Credit Bank. «Կանենք առավելագույնը Անելիք Բանկի հաջողությունների համար»
Հոկտեմբերի 7-ին Անելիք Բանկը կազմակերպել էր ընդունելություն՝ լիբանանյան Credit Bank-ի 100% բաժնետեր դառնալու եւ Անելիք Բանկի  Վարչության նախագահի պաշտոնում Ներսես Կարամանուկյանի նշանակվելու կապակցությամբ:
«4 տարի առաջ Credit Bank-ը գնեց Անելիք Բանկի բաժնետոմսերի նախ 51%- ը, ապա՝ 89.95%-ը: Այժմ դարձել է 100%-ի սեփականատեր: Մեծ պատասխանատվություն է դրվում այսօր մեզ վրա, եւ մենք կաշխատենք արդարացնել ձեր սպասումները եւ նպաստել Հայաստանի տնտեսական զարգացմանը»,- իր խոսքում նշել է Անելիք Բանկի Խորհրդի նախագահ Հակոբ Գասարճեանը:
Նա ներկայացրեց Credit Bank-ի հետ անցած 4 տարվա ուղին, բարձր գնահատանքի արժանացնելով համագործակցությունը Անելիք Բանկի նախկին ղեկավար Սամվել Ճզմաչյանի հետ եւ կարեւորելով ՀՀ Կենտրոնական բանկի դերը:
«Դառնալով Անելիք Բանկի 100 % բաժնետոմսերի սեփականատերը՝ մենք կանենք առավելագույնը, որպեսզի այն հաջողություններ գրանցի իր գործունեության բոլոր ուղղություններում: Վստահ ենք, որ բանկի նոր ղեկավարությունն ի դեմս բանկի Վարչության նախագահ Ներսես Կարամանուկյանի, կկարողանա բանկի հիմնական ֆինանսական ցուցանիշները հասցնել այնպիսի մակարդակի, որ այն համալրի Հայաստանի բանկային համակարգի առաջատարների շարքերը», - իր ուղերձում նշել է Credit Bank-ի գլխավոր գործադիր տնօրեն Ֆրեդի Զրեյը:
Անելիք Բանկի նորանշանակ Վարչության նախագահ Ներսես Կարամանուկյանի բացառիկ հարցազրույցը Banks.am-ին կարող եք կարդալ այստեղ:

Credit Bank: «Сделаем все возможное для дальнейших успехов Банка Анелик»
7 октября в Ереване был организован прием по случаю приобретения ливанским Credit Bank-ом 100% акций Банка Анелик и назначения Нерсеса Караманукяна председателем банка.
«4 года назад Credit Bank приобрел 51% акций, затем - 89,95 %, а сейчас стал 100-процентным  владельцем Банка Анелик. Сегодня на нас возложена большая ответственность, и мы постараемся оправдать ваши ожидания и способствовать экономическому развитию Армении», - сказал председатель Совета ЗАО «Банк Анелик» Акоп Гасарчян.
Он представил 4-летний путь, пройденный Банком Анелик вместе с Credit Bank-м, высокo оценив сотрудничество с бывшим руководителем банка  Самвелом Чзмачяном, а также отметив роль Центрального банка Армении.
«Став владельцем 100% акций, мы сделаем все возможное, чтобы добиться успеха по всем направлениям. Мы уверены, что новое руководство банка в лице председателя Правления Нерсеса Караманукяна, будет в состоянии довести финансовые показатели до такого уровня, чтобы занять лидирующие позиции в банковской системе страны»,- отмечается в послании генерального исполнительного директора Credit Bank Фреди Зрейя.
Эксклюзивное интервью председателя правления ЗАО «Банк Анелик» Нерсеса Караманукяна Banks.am можно прочитать здесь.