ՎՏԲ-Հայաստան Բանկն ու ՀԷՑ-ը տոն պարգեւեցին մանկատների սաներին (ֆոտոշարք)
ՎՏԲ-Հայաստան Բանկն ու Հայաստանի էլեկտրական ցանցերը (ՀԷՑ) Երեխաների միջազգային օրվա կապակցությամբ այսօր տոն էին կազմակերպել Գավառի, Վանաձորի եւ Երեւանի Նորքի մանկատների սաների, ինչպես նաեւ դրանց աշխատակիցների երեխաների համար:
Հովհաննես Թումանյանի անվան տիկնիկային թատրոնում երեխաները նախ հնարավորություն ունեցան դիտելու «Անխելք մարդը» հեքիաթի տիկնիկային բեմականացումը, ապա թատրոնի նախասրահում մասնակցեցին տոնական միջոցառման:
Հեքիաթի հերոսների, ծաղրածուների եւ աճպարարների մասնակցությամբ անակնկալներով լի միջոցառման ժամանակ երեխաները երգեցին, պարեցին եւ մասնակցեցին բազմաթիվ խաղերի: Միջոցառումն ուղեկցվեց հատուկ հյուրասիրությամբ:
«ՎՏԲ-Հայաստան բանկը միշտ  ակտիվ դերակատարում է ունեցել հոգատարության եւ խնամքի կարիք ունեցող երեխաների կյանքում: Բարեգործությունը մեր ավանդույթներից մեկն է, եւ մենք մշտապես պատրաստ ենք խթանել սահմանափակ կարողություններով երեխաների ինտեգրումը հասարակության»,- նշել է ՎՏԲ-Հայաստան Բանկի Գլխավոր տնօրեն-Տնօրինության նախագահ Յուրի Գուսեւը:
Հայաստանի էլեկտրական ցանցերի գլխավոր տնօրեն Եվգենի Բիբինն իր ուրախությունն է հայտնել ՎՏԲ-Հայաստան Բանկի հետ արդեն երկրորդ  անգամ երեխաներին նման տոն պարգևելու նախաձեռնության վերաբերյալ:
«Կյանքի դժվարին իրավիճակում հայտնված երեխաների սոցիալական ներգրավվածությունը, նրանց մտավոր ու ստեղծագործական կյանքի աջակցությունն այն կարեւորագույն խնդիրներն են, որոնց մեր ընկերությունն իր ուշադրությունը սեւեռում է արդեն տասը տարի»,- նշել է Եւգենի Բիբինը:

Банк ВТБ (Армения) и Элсети Армении подарили праздник воспитанникам детдомов (фоторяд)
Банк ВТБ (Армения) и «Электрические сети Армении» подарили сегодня праздник воспитанникам детских домов городов Гавар и Ванадзор, а также Норкского детдома столицы.
Во время приуроченного к Международному дню защиты детей мероприятия в Кукольном театре им. О. Туманяна дети сначала посмотрели кукольный спектакль на  основе сказки «Глупец», затем приняли участие в праздничном мероприятии в фойе театра.
Во время мероприятия при участии героев мультфильмов, клоунов и фокусников дети пели, танцевали и участвовали в различных играх, для маленьких посетителей было организовано также угощение.
«Банк ВТБ (Армения) всегда проявлял живое участие в жизни детей, нуждающихся в заботе и внимании. Мы рады, что праздник, организованный совместно с компанией «Электрические сети Армении», понравился детям. Благотворительность - в традициях Банка ВТБ (Армения), и банк всегда готов содействовать и помогать детям с ограниченными возможностями интегрироваться в общество»,- отметил Генеральный директор-Председатель Директората Банка ВТБ (Армения) Юрий Гусев.
«Социальная адаптация детей-сирот, детей, оставшихся без попечения родителей, детей, находящихся в трудной жизненной ситуации, содействие развитию интеллектуального, художественного творчества детей и молодежи – те задачи, которыми мы занимаемся вот уже более 10 лет. Рад, что уже во второй раз совместно с Банком ВТБ мы организовали праздник для них»,- в свою очередь отметил генеральный директор ЗАО «Электрические сети Армении» Евгений Бибин.