Ռուբեն Վարդանյան. տարբեր նախագծեր ունեմ
Sberbank SIB համաղեկավար Ռուբեն Վարդանյանն ասել է, որ կշարունակի գործընկերների հետ միջոցներ ներդնել տարբեր գործարքների մեջ, որոնց «մեծ մասը հաջողված է»:
Այդ մասին Ռուբեն Վարդանյանն ասել է Բիզնես FM-ին տված հարցազրույցում:
«Ես վաղուց եմ ներդրումներ անում տարբեր հիմնադրամներում, տարբեր նախագծերի ակտիվ մասնակից եմ` ինչպես Ռուսաստանում, այնպես էլ նրա սահմաններից դուրս», - ասել է գործարարը:
«Հաջողված ներդրումներ են կատարվել ԱվտոՎԱԶ-ում, ԿամԱԶ-ում, ես Հայաստանում խոշորագույն բանկի բաժնետեր եմ: Ամերիկյան մի ընկերության բաժնետեր եմ, որը զբաղվում է նոր տեխնոլոգիաներով: Ունեմ անշարժ գույք, վենչուրային հիմնադրամեր: Տարբեր նախագծերի լայն շրջանակ, որոնք արդեն արդյունքներ են տվել: Դա ներդրողի բնականոն գործընթաց է, որը փորձում է դիվերսիֆիկացնել իր ներդրումները եւ լավ վերադարձ ստանալ», - ասել է Ռուբեն Վարդանյանը:

Рубен Варданян: у меня широкий круг разных проектов, где уже есть результаты
Соруководитель Sberbank SIB Рубен Варданян сказал, что продолжит совместно с партнерами и коллегами инвестировать в сделки, «большая часть которых успешна».
Рубен Варданян сказал об этом в интервью Бизнес FM.
«Я давно инвестировал в различные фонды, являюсь активным участником различных проектов, как в России, так и за ее пределами», - сказал бизнесмен.
«Были удачные инвестиции в «АвтоВАЗ», «КамАЗ», я являюсь акционером крупнейшего банка в Армении. Я акционер американской компании, которая занимается новыми технологиями. У меня есть недвижимость, венчурные фонды. Широкий круг разных проектов, где уже есть результаты. Это нормальный процесс инвестора, который пытается диверсифицировать свои инвестиции и получить хороший возврат», - сказал Рубен Варданян.