2011թ. հունվար-օգոստոս ամիսներին ԼՂՀ-ում արտադրվել է մոտ 29,5 մլրդ դրամի արդյունաբերական արտադրանք
Երեւան: Մեդիամաքս: 2011-ի հունվար-օգոստոս ամիսներին Լեռնային Ղարաբաղի Հանրապետությունում /ԼՂՀ/ արտադրվել է 29 մլրդ 499,5 մլն դրամի արդյունաբերական արտադրանք:
Ինչպես Մեդիամաքս-ին հայտնել են ԼՂՀ Ազգային վիճակագրական ծառայությունից, արդյունաբերական արտադրանքի կառուցվածքում լեռնահանքային արդյունաբերությանը բաժին է ընկնում 46,1%, մշակող արդյունաբերությանը` 32,8%, էլեկտրաէներգիայի, գազի եւ ջրի արտադրությանն ու բաշխմանը` 21,1%:
Ընթացիկ տարվա 8 ամիսներին սպառողական ապրանքների արտադրության ծավալը կազմել է 5 մլրդ 383,2 մլն դրամ, ինչը 15,8%-ով գերազանցում է 2010-ի նույն ժամանակահատվածի ցուցանիշը:
2011-ի հունվար-օգոստոս ամիսներն ԼՂՀ-ում իրականացվել են 25 մլրդ 388,9 մլն դրամի շինարարական աշխատանքներ:

За январь-август 2011 года в НКР выпущено промышленной продукции на 29 499,5 млн драмов
Ереван/Медиамакс/. За январь-август 2011 года в Нагорно-Карабахской Республике (НКР) выпущено промышленной продукции на 29 499,5 млн. драмов.
Как сообщили Медиамакс в Национальной статистической службе НКР, в структуре промышленного производства горнорудная промышленность занимает 46,1%, перерабатывающая - 32,8%, производство и распределение электроэнергии, газа и воды – 21,1%.
За восемь месяцев текущего года объем производства потребительских товаров составил  5 383,2 млн. драмов - на 15,8% выше уровня того же периода 2010 года.