Արդշինինվեստբանկի թիմը 2-րդ տեղն է զբաղեցրել Հայաստանի բանկային համակարգի հրաձիգների մրցաշարում
Երեւան/Մեդիամաքս/. Հայաստանի բանկային համակարգի հրաձիգների՝ ՀՀ անկախության 20-ամյակին նվիրված մրցաշարում Արդշինինվեստբանկի թիմը զբաղեցրել է երկրորդ տեղը:
Մրցմանը, որը կազմակերպել էին ՀՀ կենտրոնական բանկը եւ “Հայինկասացիա” ընկերությունը, մասնակցել են Հայաստանի բանկային համակարգի անվտանգության ստորաբաժանումների եւ Հայինկասացիա-ի աշխատակիցները:
Արդշինինվեստբանկ-ից մրցումներին մասնակցում էին բանկի անվտանգության դեպարտամենտի ռեժիմի եւ պահպանության բաժնի պետ Իգոր Վլասենկովը, պահպանության գլխավոր տեսուչ Արմեն Սերոբյանը եւ ավագ տեսուչ Հայկ Բադալյանը: Մրցումների ընթացքում կատարվել է երեք փորձնական եւ հինգ հաշվետու կրակոց:
Արդշինինվեստբանկի Վարչության նախագահի պաշտոնակատար Կարապետ Գեւորգյանն այս կապակցությամբ ասել է. “Առանց ավելորդ համեստության ցանկանում եմ փաստել, որ Արդշինինվեստբանկի անվտանգության ծառայության աշխատակիցները լավագույն հրաձիգներն են հայկական բանկերի իրենց գործընկերների շարքում, քանզի առաջին հորիզոնականը զբաղեցրել են Հայինկասացիա-ի ներկայացուցիչները: Իսկ նմանատիպ  մարզական մրցաշարերն ոչ միայն կոփում են մեր աշխատակիցների առողջությունը, եւ տվյալ դեպքում ապացուցում մասնագիտական բարձր պատրաստվածությունը, այլ նաեւ նրանց մոտ ամրապնդում են արդար մրցակցության եւ հաղթանակի ոգին:

Команда Ардшининвестбанка заняла 2-ое место в банковском стрелковом первенстве
Ереван/Медиамакс/. Команда Ардшининвестбанка заняла второе место в банковском стрелковом первенстве, посвященном 20-летию Независимости Армении.
В турнире, организованном Центральным банком Армении и компаний «Арминкассация», приняли участие сотрудники департаментов безопасности банковской системы страны и компании «Арминкассация».
Команду Ардшининвестбанка представляли руководитель отдела режима и охраны департамента безопасности банка Игорь Власенко, главный инспектор Армен Серобян и старший инспектор Айк Бадалян.
«Без лишней скромности хочу заверить, что сотрудники службы безопасности Ардшининвестбанка являются лучшими стрелками среди своих коллег банковской системы, поскольку первое место заняли пердставители «Арминкассации».  Подобные спортивные соревнования не только закаляют здоровье наших сотрудников,  свидетельствуют о высокой профессиональной подготовке, но и укрепляют в них дух честного соперничества и стремление к победе», - отметил и.о председателя правления Ардшининвестбанка Карапет Геворгян.