«Առէսկիմբանկ-Գազպրոմբանկի խումբը» ՓՄՁ վարկավորումը համարում է շատ հեռանկարային ուղղություն
Երեւան/Մեդիամաքս/. «Առէսկիմբանկ-Գազպրոմբանկի խումբ» ՓԲԸ-ում կայացել է դիպլոմների հանձնման արարողություն բանկի վարկային անձնակազմի ուսուցման եւ վերապատրաստման ծրագրի արդյունքներով, որն անցկացվում էր Business & Finance Consulting (Շվեյցարիա) քոնսալթինգային ընկերության կողմից:
«Առէսկիմբանկ-Գազպրոմբանկի խմբի» գլխավոր տնօրենի տեղակալ Վիգեն Բարսեղյանը շնորհակալություն է հայտնել BFC ընկերությանը բարձր արհեստավարժության համար:
Նա նշել է, որ բանկը փոքր եւ միջին բիզնեսի վարկավորումը համարում է շատ հեռանկարային ուղղություն:
«2010թ. մեր բանկն արդեն ընդգրկվել է ՀՀ ԿԲ վերաֆինանսավորման ծրագրով ՓՄՁ վարկավորման առաջատարների եռյակում: ՓՄՁ վարկավորման ծավալների ավելացումն դրված է նաեւ բանկի 2011-2013թթ. Ռազմավարական զարգացման ծրագրի հիմքում: Ծրագրի համաձայն, մինչեւ 2013թ. նախատեսվում է ՓՄՁ վարկավորմանը հատկացնել մինչեւ $30 մլն, որից $10 մլն-ը` 2011 թվականին»,- նշել է Վիգեն Բարսեղյանը:

«Арэксимбанк-группа Газпромбанка» считает кредитование МСБ очень перспективным направлением
Ереван/Медиамакс/. В ЗАО «Арэксимбанк-группа Газпромбанка» прошла церемония вручения дипломов по программе обучения  и подготовки кредитного персонала банка, проведенной консалтинговой компанией Business & Finance Consulting (Швейцария).
Заместитель гендиректора «Арэксимбанк-группа Газпромбанка» Виген Барсегян выразил благодарность компании BFC за высокий профессионализм.
Он отметил, что банк считает кредитование малого и среднего бизнеса очень перспективным направлением.
«В 2010 году наш банк уже вошел в тройку лидеров кредитования МСБ по программе рефинансирования ЦБ РА. Увеличение объемов кредитования МСБ заложено и в Программе стратегического развития банка на 2011-2013 гг. Согласно программе, до 2013 года на кредитование МСБ нами планируется выделить до $30 млн., из которых $10 млн - в 2011 году»,- отметил Виген Барсегян.