Հայաստանում 1991թ. սկզբից կատարված բոլոր ներդրումների ավելի քան 60%-ը ունեն ռուսական ծագում
Երեւան: Մեդիամաքս: ՀՀ վարչապետ Տիգրան Սարգսյանն այսօր ասել է, որ «Ռուսաստանը բացառիկ դեր ունի հայաստանյան տնտեսության մեջ»:
Ինչպես հաղորդում է Մեդիամաքս-ը, Երեւանում կայացած Հայ-ռուսական միջտարածաշրջանային առաջին համաժողովում Տիգրան Սարգսյանն ասել է, որ Ռուսաստանը Հայաստանի արտաքին առեւտրային հիմնական գործընկերն է:
«Նրան է պատկանում առանցքային դերը Հայաստանում ենթակառուցվածքների զարգացման հետ կապված բնագավառներում: 1991թ. սկզբից ի վեր մեր տնտեսությունում կատարված բոլոր ներդրումների ավելի քան 60%-ը ունեն ռուսական ծագում»,- ասել է վարչապետը:
Նա նշել է, որ երկու երկրների միջեւ տնտեսական համագործակցությունը լիովին համապատասխանում է ռազմավարական գործընկերության հարաբերություններին:

Более 60% всех инвестиций, сделанных в Армении с начала 1991 года, имеют российское происхождение
Ереван/Медиамакс/. Премьер-министр Армении Тигран Саргсян сказал сегодня, что «Россия играет исключительную роль в армянской экономике».
Как сообщает Медиамакс, выступая в Ереване на первом армяно-российском форуме межрегионального сотрудничества, Тигран Саргсян заметил, что Россия является основным внешнеторговым партнером Армении.
«Ей принадлежит ключевая роль в отраслях, связанных с развитием инфраструктур Армении. Более 60% всех инвестиций, сделанных в нашу экономику с начала 1991 года, имеют российское происхождение», - сказал премьер-министр.
Он отметил, что экономическое сотрудничество между двумя странами полностью соответствует отношениям стратегического партнерства.