«Առէկսիմբանկ-Գազպրոմբանկի խմբում» ընտրել են անվանական կրթաթոշակառուներին
Կրթաթոշակներ ստանալու մրցույթը հայաստանյան բուհերի ուսանողների միջեւ ընթանում էր հոկտեմբերի 19-ից մինչեւ դեկտեմբերի 15-ը եւ անցկացվում էր 2 փուլով` հայտերի ընդունում եւ 20 հաղթողների ընտրություն բանկի հատուկ հանձնաժողովի կողմից: Ակցիայի ընթացքում ստացվել էր ավելի քան 500 էլեկտրոնային հայտ ՀՀ տարբեր բուհերի բակալավրիատի, մագիստրատուրայի, ասպիրանտուրայի ուսանողների եւ հայցորդների կողմից:
Ընտրված թեկնածուների ցուցակը տեղադրված է բանկի ինտերնետային կայքում` http://www.areximbank.am/am/news/112/ հասցեով: Կրթաթոշակների հանձնման պաշտոնական արարողությունը կկայանա դեկտեմբերի 24-ին:
«Առէկսիմբանկ-Գազպրոմբանկի խումբ» ՓԲԸ կողմից հատկացված միջոցների ընդհանուր ծավալը կազմել է 2 մլն դրամ: Ընտրված քսան կրթաթոշակառուները միանվագ կստանան 40 հազարից մինչեւ 400 հազար դրամ:

В «Арэксимбанк-группа Газпромбанка» выбрали именных стипендиатов
Конкурс на получение стипендий студентами армянских вузов проходил с 19 октября по 15 декабря и проводился в два этапа: прием заявок и отбор двадцати победителей специальной комиссией банка. За время акции поступило более 500 электронных заявок от студентов бакалавратуры, магистрантов, аспирантов и соискателей кафедр из различных вузов Армении.
Список выбранных кандидатов опубликован на интернет-сайте Банка: http://www.areximbank.am/am/news/112/. Официальная церемония вручения стипендий состоится 24 декабря.
Общий фонд средств, выделенных ЗАО «Арэксимбанк-группа Газпромбанка», составил 2 млн драмов. Двадцать отобранных стипендиатов единовременно получат от 40 тыс до 400 тысяч драмов.