«Առէկսիմբանկ-Գազպրոմբանկի Խումբը» բանկային համակարգում վարկային պորտֆելի աճի տեմպով առաջատարն է
Երեւան/Մեդիամաքս/. «Առէկսիմբանկ-Գազպրոմբանկի Խումբը» վարկային պորտֆելի խոշորագույն աճն է արձանագրել բանկային համակարգում 2010թ. առաջին երեք եռամսյակների արդյունքներով:
Ինչպես Մեդիամաքս-ին հայտնել են բանկի մամլո ծառայությունում, բանկի վարկային պորտֆելի աճը 2010 թվականի առաջին երեք եռամսյակների արդյունքներով տարեսկզբի համեմատ կազմել է 99,99%-ով:
Բանկի ընդհանուր ակտիվների աճը տարվա սկզբից կազմել է 44,31%: Տվյալ ցուցանիշով բանկը համակարգում երկրորդ տեղում է:
Երեք եռամսյակների արդյունքներով բանկի ակտիվները կազմել են 56,3 մլրդ դրամ, պարտավորությունները` 41,7 մլրդ դրամ, ընդհանուր կապիտալը` 14,6 մլրդ դրամ, հիմնադիր կապիտալը` 12,3 մլրդ դրամ, համախառն վարկային ներդրումները` 42,8 մլրդ դրամ, իսկ պարտավորությունները հաճախորդների նկատմամբ` 18,4 մլրդ դրամ: Բանկի շահույթը մինչեւ հարկումը կազմել է 744,3 մլն դրամ:

«Арэксимбанк-группа Газпромбанка» лидирует в банковской системе Армении по темпам роста кредитного портфеля
27.10.2010 | 13:53 Главная страница / Новости / Новости /
Ереван/Медиамакс/. «Арэксимбанк-группа Газпромбанка» зафиксировал крупнейший в банковской системе рост кредитного портфеля за 3 квартала текущего года.
Как сообщили Медимакс в пресс-службе банка, рост кредитного портфеля банка за первые 3 квартала по отношению к началу 2010 года составил 99,99%.
Рост общих активов банка с начала года составил 44,31%. По данному показателю банк занимает второе место в секторе.
По итогам трех кварталов активы банка составили 56,3 млрд. драмов, обязательства – 41,7 млрд. драмов, общий капитал –14.6 млрд. драмов, уставной капитал –12,3 млрд. драмов, совокупные кредитные вложения – 42,8 млрд. драмов, а обязательства по отношению к клиентам – 18,4 млрд. драмов. Прибыль банка до налогообложения составила 744,3 млн. драмов.