ՀՀ վարչապետը ձեռք է բերել «Արցախ ՀԷԿ»-ի բաժնետոմսեր
Երեւան/Մեդիամաքս/. ՀՀ վարչապետը Տիգրան Սարգսյանը ձեռք է բերել «Արցախ ՀԷԿ» ԲԲԸ  5 մլն դրամի բաժնետոմսեր:
Ինչպես հաղորդում է ՄԵԴԻԱՄԱՔՍ-ը, ՀՀ վարչապետը լրագրողներին այդ մասին ասել է Լեռնային Ղարաբաղի Հանրապետություն /ԼՂՀ/ կատարած այցի ընթացքում:
Միաժամանակ, վարչապետը չի բացառել, որ «Արցախ ՀԷԿ» ընկերության բաժնետոմսերի իր մասնաբաժինը հետագայում կարող է աճել: «Տարեկան 10 տոկոս եկամուտը բավականին բարձր ցուցանիշ է»,- նշել է ՀՀ կառավարության ղեկավարը` գնահատելով ընկերության շահութաբաժինները:
Պատասխանելով այն հարցին, թե չի՞ հակասում արդյոք նման գնահատականը իր իսկ արտահայտած այն մտքին, թե բարձրաստիճան պաշտոնյաները չպետք է զբաղվեն բիզնեսով, Տիգրան Սարգսյանն ասել է. «Մենք կողմ ենք, որ բարձրաստիճան պաշտոնատար անձինք զբաղվեն ոչ թե բիզնեսով, այլ ներդրումներ կատարեն հայրենական տնտեսության զարգացման մեջ»:
ՀՀ վարչապետը հույս է հայտնել, որ «Արցախ ՀԷԿ»-ի հաջող օրինակը վարակիչ կդառնա: Ներկայումս «Արցախ ՀԷԿ»-ի բաժնետերերը 1112-ն են:

Премьер-министр Армении Тигран Саркисян приобрел акции ОАО «АрцахГЭС»
Ереван/Медиамакс/. Премьер-министр Армении Тигран Саркисян приобрел акции ОАО «АрцахГЭС» на сумму 5 млн. драмов.
Как сообщает Медиамакс, армянский премьер сказал об этом журналистам в ходе своего визита в Нагорно-Карабахскую Республику (НКР) 9-11 апреля.
При этом Тигран Саркисян не исключил, что доля его участия в акциях компании «АрцахГЭС» может в дальнейшем возрасти. «10 процентов годового дохода - достаточно высокий показатель», - отметил глава правительства Армении, оценивая дивиденды компании.
Отвечая на вопрос, не противоречит ли такая оценка его же высказыванию о том, что высокопоставленные чиновники не должны заниматься бизнесом, Тигран Саркисян заявил: «Мы за то, чтобы высокопоставленные должностные лица занимались не бизнесом, а делали инвестиции в развитие отечественной экономики».
Армянский премьер выразил надежду, что успешный пример «АрцахГЭС» станет заразительным. На сегодня число акционеров «АрцахГЭС» составляет 1112 человек.