“Ամերիաբանկը” ընդլայնում է բանկոմատների ցանցը
Երեւան /Մեդիամաքս/. Տարեսկզբից “Ամերիաբանկը” բանկոմատների թիվը 20-ից հասցրել է 32-ի, դրանցից 26-ը գործում են Երեւանում, 6-ը` մարզերում:
Ինչպես ՄԵԴԻԱՄԱՔՍ-ին հայտնել են “Ամերիաբանկի” մամլո ծառայությունում, առաջիկա օրերին կգործարկվեն եւս երկու նոր բանկոմատներ Արարատում եւ Վարդենիսում, իսկ մինչեւ տարեվերջ բանկոմատների թիվը կավելանա 9-ով:
2009թ. երրորդ եռամսյակում “Ամերիաբանկի” բանկոմատներով կատարված գործարքների ծավալը նախորդ տարվա նույն ժամանակաշրջանի համեմատ աճել է գրեթե երեք անգամ: Այս տարվա 9 ամիսների ընթացքում բանկի կողմից թողարկված պլաստիկ քարտերի քանակը նախորդ տարվա նույն ժամանակաշրջանի համեմատ կրկնապատկվել է:
2009թ. առաջին 9 ամսվա արդյունքներով “Ամերիաբանկի” շահույթը հարկերի վճարումից հետո կազմել է 1.1 մլրդ դրամ: Այդ ցուցանիշով բանկը ՀՀ բանկային համակարգում զբաղեցրել է երրորդ տեղը:

«Америабанк» расширяет сеть банкоматов
Ереван /Медиамакс/. С начала текушего года «Америабанк» увеличил число банкоматов с 20-и до 32-х, из которых 26 задействованы в Ереване, 6 - в областях Армении.
Как сообщили Медиамакс в пресс-службе «Америабанка», в ближайщие дни откроются еще два новых банкомата в Арарате и Варденисе, а до конца года число банкоматов увеличится на 9.
В третьем квартале 2009 года объемы и число сделок, осуществленных через банкоматы «Америабанка», увеличились по сравнению с аналогичным периодом прошлого года в три раза. Число выпущенных банком пластиковых карт за 9 месяцев текущего года, по сравнению с аналогичным периодом прошлого года, увеличилось в два раза.
Прибыль «Америабанка» по итогам первых 9 месяцев 2009 года после выплаты налогов составила 1,1 млрд. драмов. По этому показателю банк занял третье место в банковской системе страны.