Յունիբանկը ստացել է հաճախորդների պաշտպանության միջազգային հավաստագիր
Յունիբանկը հաստատել է իր համապատասխանությունը հաճախորդների պաշտպանության միջազգային չափանիշներին։ Բանկը ստացել է հաճախորդների պաշտպանության հավաստագիր MFR միջազգային վարկանիշային գործակալությունից։
«Հավաստագրումը հաստատում է, որ բանկի հաճախորդների սպասարկումը համապատասխանում է միջազգային չափանիշներին եւ արտացոլում է առաջընթացը լավագույն փորձի ներդրման ուղղությամբ։
Յունիբանկը վարում է հաճախորդակենտրոն քաղաքականություն եւ հետեւողականորեն կիրառում է թափանցիկության, հաճախորդների նկատմամբ արդար վերաբերմունքի եւ պատասխանատու գնագոյացման սկզբունքները»,- ասվում է բանկի հաղորդագրությունում:
Այսօր բանկը սպասարկում է Հայաստանի աշխատունակ բնակչության ավելի քան մեկ երրորդին՝ 50 մասնաճյուղերի, 400 պրոմո կետերի եւ թվային լուծումների միջոցով։ Բանկն առաջիններից էր Հայաստանում, որ ներդրեց արհեստական բանականության վրա հիմնված վարկային սկորինգ։

Юнибанк прошел международную сертификацию в области защиты клиентов
Юнибанк подтвердил соответствие международным стандартам защиты клиентов. Банк  получил Сертификат защиты клиентов, присуждаемый MFR - международным рейтинговым агентством, предоставляющим оценку и техническую экспертизу в сфере устойчивого финансирования.
«Сертификат подтверждает, что работа банка с клиентами соответствует международным стандартам ответственного предоставления финансовых услуг и свидетельствует о прогрессе в направлении внедрения передовых практик.
Юнибанк придерживается высоких стандартов клиентоориентированности и последовательно реализует принципы прозрачности, справедливого отношения к клиентам и ответственного ценообразования», - говорится в сообщении.
Сегодня Юнибанк посредством цифровых решений обслуживает более трети трудоспособного населения Армении: 50 филиалов и более 400 промо точек. Банк первым в Армении внедрил кредитный скоринг на основе искусственного интеллекта.