Վերաբացվել է Ամիօ Բանկի «Գյումրի» մասնաճյուղը
Նոր բրենդի ներքո Գյումրու Անկախության հրապարակ 8 հասցեում վերաբացվել է Ամիօ Բանկի երրորդ մասնաճյուղը:
«Պատահական չէ, որ մենք մարզերի մասնաճյուղային ցանցի վերաբացումը նոր բրենդի ներքո սկսել ենք հենց Գյումրիից: Մեզ համար դա կարեւոր էր՝ հաշվի առնելով ոչ միայն խոշոր քաղաքի պահանջները, այլեւ յուրահատուկ պատմամշակութային ժառանգությունն ու ավանդույթները պահպանող մեր գյումրեցի հաճախորդներին»,- ասել է Ամիօ Բանկի Հաղորդակցությունների վարչության պետ Մերի Հայրապետյանը:
«Ամիօն ազդարարում է թվային նոր ռազմավարության սկիզբը, որը մեկնարկում ենք վիդեոբանկ ծառայությամբ: Հեռավար սպասարկման նոր ծառայությունը թույլ է տալիս գրեթե բոլոր բանկային գործարքներն իրականացնել տեսազանգի միջոցով՝ օգտվելով կենդանի եւ անհատական շփման առավելություններից»,- ասել է Ամիօ Բանկի Տարածքային զարգացման դեպարտամենտի տնօրեն Սոֆյա Մաճկալյանը՝ թվարկելով նոր թվային պրոդուկտները, որոնցից հաճախորդները կարող են օգտվել հեռավար տարբերակով՝ ավանդային, վարկային պրոդուկտներ, խնայողական հաշիվ:
Բանկից հայտնել են, որ վերաբացվող մասնաճյուղի տարածքում գործելու է 24/7 ռեժիմով հաճախորդների ինքնասպասարկման գոտի, որը հագեցած է հաճախորդների ինքնասպասարկումը ոչ աշխատանքային ժամերին ապահովելու համար անհրաժեշտ բոլոր սարքավորումներով:
«Հայաստանի՝ մեծությամբ երկրորդ քաղաքում նոր, գեղեցիկ եւ արդիական լուծումներով վերանորոգված «Գյումրի» մասնաճյուղը Ամիօ Բանկի նոր ծառայություններից եւ պրոդուկտներից օգտվելու լայն հնարավորություն է ամբողջ մարզի համար:
Բանկի զարգացման նոր թվային ռազմավարությանը համահունչ ճարտարապետական եւ դիզայներական լուծումներով վերաբացվող «Գյումրի» մասնաճյուղում հաճախորդները կստանան ավելի արագ եւ որակյալ սպասարկում, ինչն օրեցօր հաճելիորեն կբարելավի հաճախորդների փորձառությունը բանկի հետ հաղորդակցման բոլոր հարթակներում»,- ասված է բանկի հաղորդագրությունում:

Филиал Амио Банка «Гюмри» вновь открылся под новым брендом
Второй филиал Амио Банка вновь открылся под новым брендом по адресу г. Гюмри, площадь Независимости, 8.
«Открытие региональной филиальной сети под новым брендом мы начали именно с Гюмри неслучайно. Для нас это было важно, учитывая потребности не только крупного города, но и наших гюмрийских граждан, сохраняющих свое уникальное историко-культурное наследие и традиции», - сказала руководитель отдела коммуникаций Амио Банка Мери Айрапетян.
«Амио объявляет о начале новой цифровой стратегии, которую мы запускаем вместе с сервисом видеобанка. Новая услуга дистанционного обслуживания позволяет осуществлять практически все банковские операции посредством видеозвонка, используя преимущества живого и личного контакта», - сказала директор департамента регионального развития Амио Банка Софья Мачкалян, перечисляя новые цифровые продукты для клиентов: депозиты, кредитные продукты, сберегательный счет.
По сообщению банка, на территории вновь открывшегося филиала будет работать круглосуточная зона самообслуживания клиентов, оснащенная всем необходимым оборудованием для обеспечения самообслуживания клиентов в нерабочее время.
«Гюмри» - третий филиал с новыми, красивыми и современными решениями
во втором по величине городе Армении, предоставляет широкую возможность воспользоваться новыми услугами и продуктами Амио Банка для всего региона.
В соответствии с новой стратегией цифрового развития банка, вновь открывающийся филиал в Гюмри с архитектурными и дизайнерскими решениями обеспечит клиентам более быстрое и качественное обслуживание, что с каждым днем будет улучшать опыт клиентов на всех платформах контактов с банком», - говорится в сообщении банка.