Սամվել Կարապետյան. «Ռուբենն իր ժողովրդի հետ անցել է ծանր փորձությունների միջով»
«Տաշիր» ընկերությունների խմբի նախագահ Սամվել Կարապետյանը «ճչացող անարդարություն» է որակել Ռուբեն Վարդանյանի ձերբակալությունը Ադրբեջանի իշխանությունների կողմից:
«Ռուբենը հայտնի է առաջին հերթին որպես բարեգործ, բարերար, մարդ, որը հսկայական աշխատանք է կատարել բարեգործության ոլորտում Ռուսաստանում, Հայաստանում,  միջազգային մարդասիրական նախաձեռնություններ իրականացրել։ Ռուբենին ճանաչում եմ որպես իրական հայրենասերի, ով իր ժողովրդի հետ միասին անցել է հայրենիքին պատուհասած ծանր փորձությունների միջով»,- նշել է նա։
«Տաշիր» ընկերությունների խմբի ղեկավարը նշել է, որ միշտ աջակցել է Վարդանյանի մարդասիրական ծրագրերին, մասնավորապես «Ավրորա» նախաձեռնությանը, որի նպատակն է գլոբալ հումանիտար խնդիրներ լուծել եւ ոչ բռնի կերպով փոխել աշխարհը։
«Հորդորում եմ ՀՀ արտաքին գործերի նախարարությանը անհապաղ միջոցներ ձեռնարկել ՀՀ քաղաքացի Ռուբեն Վարդանյանին վերադարձնելու համար»,- ասել է Սամվել Կարապետյանը։

Самвел Карапетян: «Рубен прошел вместе с народом тяжелые испытания»
Глава группы «Ташир» Самвел Карапетян назвал «вопиющим актом несправедливости» арест Рубена Варданяна властями Азербайджана.
«Рубен известен прежде всего как меценат, филантроп, человек, который делал многое в области благотворительности в России, Армении, реализовывал международные гуманитарные инициативы. Я знаю Рубена как истинного патриота, который проходил вместе с народом тяжелые испытания, выпавшие на долю Родины» , - отметил он.
Глава группы компаний «Ташир» отметил, что всегда поддерживал гуманитарные проекты Варданяна, в частности, инициативу «Аврора» целью которой является решение мировых гуманитарных проблем и ненасильственное изменение мира.
«Призываю Министерство иностранных дел Армении предпринять безотлагательные меры для возвращения гражданина Армении Рубена Варданяна», -  заявил Самвел Карапетян.