NYT․ Forbes Media-ն մտադիր է վաճառել իր բիզնեսը
Forbes Media-ն դիտարկում է իր բիզնեսը վաճառելու հնարավորությունը՝ առնվազն $630 միլիոնով, գրում է Forbes ամսագրի ռուսաստանյան հանդեսը՝ վկայակոչելով The New York Times-ի (NYT) զրուցակիցներին։
Սա այն գնահատումն է, որը ընկերությունը հայտարարել էր, երբ ծրագրում էր այս տարի մուտք գործել բորսա, սակայն հետո չեղարկեց բաժնետոմսերի տեղաբաշխման գործարքը:
Վերջին շաբաթների ընթացքում ամերիկյան մեդիա հոլդինգների շրջանում շրջանառվել է Citigroup-ի կողմից պատրաստված հրատարակության ֆինանսական ցուցանիշները նկարագրող փաստաթուղթը։ Դրանում նշվում է, որ 2021 թվականին Forbes-ը ստացել է ավելի քան $200 միլիոնի եկամուտ եւ ավելի քան $40 միլիոնի շահույթ:
1917 թվականին հիմնադրված Forbes ամսագիրը է հայտնի է մեծահարուստ գործարարների իր վարկանիշով։ 2021 թվականին Forbes-ը հայտարարել էր, որ իր հրապարակումներում, միջոցառումների ընթացքում եւ մարքեթինգային նախագծերում անդրադարձել է ավելի քան 150 միլիոն մարդու:
Forbes ընտանիքը 2014 թվականին վաճառել էր բաժնետոմսերի վերահսկիչ փաթեթը Հոնկոնգում տեղակայված Integrated Whale Media Investments ընկերությանը։ Գործարքի ընթացքում Forbes Media-ն այն ժամանակ գնահատվել էր $475 միլիոն։ Բաժնետոմսերի մինորիտար փաթեթը նախկինի պես պատկանում է Forbes ընտանիքին, իսկ Integrated Whale Media Investments-ը տնօրինում է ընկերության բաժնետոմսերի մեծամասնությանը:
Forbes-ը տարեկան ութ անգամ տպագիր ամսագիր է հրատարակում Միացյալ Նահանգներում։ Այն ունի 45 լիցենզավորված տեղական տարբերակ 76 երկրում: Ռուսաստանում ամսագիրը լույս է տեսնում 2004 թվականի ապրիլից։

NYT։ Forbes Media планирует продать свой бизнес
Forbes Media рассматривает возможность продажи своего бизнеса как минимум за $630 млн, пишет российское издание Forbes со ссылкой на собеседников The New York Times (NYT).
Это та оценка, которую компания объявила, когда планировала в этом году выйти на биржу, но затем отменил сделку по размещению акций.
Среди американских медиахолдингов в последние недели распространили документ с описанием финансовых показателей издания, подготовленный Citigroup. В документе указывается, что Forbes получил более $200 млн выручки и более $40 млн прибыли в 2021 году.
Журнал Forbes, основанный в 1917 году, известен своими рейтингами богатейших бизнесменов. В 2021 году Forbes заявил, что охватил более 150 миллионов человек своими публикациями, мероприятиями и маркетинговыми программами.
Семья Форбс продала контрольный пакет акций гонконгской компании Integrated Whale Media Investments в 2014 году. В ходе сделки тогда Forbes Media оценили в $475 млн. Миноритарный пакет по-прежнему принадлежит семье Форбс, а Integrated Whale Media Investments владеет большинством акций компании.
Forbes выпускает печатный журнал восемь раз в год в Соединенных Штатах. У него 45 лицензированных локальных версий в 76-и странах. В России журнал выходит с апреля 2004 года.