Բացվել է “Էյչ-Էս-Բի-Սի Բանկ Հայաստանի” օպերացիոն կենտրոնը
Երեւան /Մեդիամաքս/. Այսօր Երեւանում Մալխասյանց 12ա հասցեով բացվել է “Էյչ-Էս-Բի-Սի Բանկ Հայաստանի” օպերացիոն կենտրոնը##:
Ինչպես հաղորդում է ՄԵԴԻԱՄԱՔՍ գործակալությունը, ելույթ ունենալով բացման արարողությանը, “Էյչ-Էս-Բի-Սի Բանկ Հայաստանի” գլխավոր տնօրեն Թիմ Սլեյթերն ասել է, որ կենտրոնն իրականացնելու է բանկի մասնաճյուղերի օպերացիոն աշխատանքները` թույլ տալով վերջիններին ավելի շատ ժամանակ տրանադրել հաճախորդների հետ տարվող աշխատանքին:
Կենտրոնը կապի մեջ է լինելու ողջ աշխարհում HSBC խմբի բանկերի հետ: Կենտրոնում նաեւ աշխատելու են Հայաստանում, Վրաստանում, Ուկրաինայում, Ռուսաստանում եւ Ղազախստանում HSBC բիզնես-միավորների համար միասնական ծրագրային ապահովման մշակողները:
Կենտրոնի տարածքը կազմում է 1800 քառակուսի մետր եւ այն “Էյչ-Էս-Բի-Սի Բանկ Հայաստանի” խոշորագույն գրասենյակն է:
Բացման արարողությանը ներկա գտնվող Հայաստանի վարչապետ Տիգրան Սարգսյանը նշել է, որ “Էյչ-Էս-Բի-Սի Բանկ Հայաստանի” հաջողություններն էական նշանակություն ունեն Հայաստանի բանկային համակարգի համար, քանի որ HSBC առաջին հեղինակավոր ֆինանսական կառույցն էր, որը մտավ Հայաստանի բանկային ոլորտ:
Վարչապետը հույս է հայտնել, որ “Էյչ-Էս-Բի-Սի Բանկ Հայաստանի” հաջողությունները որպես խթան կծառայեն այլ խոշոր ֆինանսական ինստիտուտների համար:

Открылся операционный центр «Эйч-Эс-Би-Си Банка Армения»
Ереван /Медиамакс/. Сегодня в Ереване по адресу Малхасянца 12а открылся операционный центр «Эйч-Эс-Би-Си Банка Армения»##.
Как сообщает агентство Медиамакс, выступая на церемонии открытия, гендиректор «Эйч-Эс-Би-Си Банка Армения» Тим Слейтер сказал, что центр будет осуществлять операционные работы филиалов банка, позволяя последним уделять больше времени работе с клиентами.
Центр будет находится на связи с банками группы HSBC во всем мире. В центре будут также работать разработчики единого программного обеспечения для бизнес-единиц HSBC в Армении, Грузии, Украине, России и Казахстане.
Центр занимает площадь в 1800 квадратных метров и является крупнейшим офисом «Эйч-Эс-Би-Си Банка Армения»
Присутсвовавший не церемонии открытия центра премьер-министр Армении Тигран Саркисян отметил, что успехи «Эйч-Эс-Би-Си Банка Армения» имеют существенное значение для банковской системы Армении, поскольку HSBC был первой авторитетной финансовой структурой, которая вошла в банковский сектор Армении.
Премьер-министр выразил надежду, что успехи «Эйч-Эс-Би-Си Банка Армения» послужат сигналом для других крупных финансовых институтов.