“Արմսվիսբանկն” ավարտեց “Վալլետտայի” պարտատոմսերի տեղաբաշխումը
Երեւան /Մեդիամաքս/. “Արմսվիսբանկն” այսօր հայտարարել է “Վալլետտա” ընկերության երրորդ թողարկման պարտատոմսերի տեղաբաշխման ավարտի մասին:
Ինչպես ՄԵԴԻԱՄԱՔՍ գործակալությանը տեղեկացրել են “Արմսվիսբանկի” մամլո ծառայությունում, սեպտեմբերի 2-ից 13-ը ազատ բաժանորդագրությամբ տեղաբաշխվել են 8 հազար անվանական արժեկտրոնային պարտատոմսերէ 400 մլն դրամ ընդհանուր ծավալով:
Երկրորդային շուկայում մարկետմեյքերի գործունեությունն առավել լավ կազմակերպելու նպատակով “Արմսվիսբանկը” ձեռք էր բերել 100 մլն դրամի պարտատոմսեր:
2008թ.-ի օգոստոսի 5-ին “Արմսվիսբանկ” ՓԲԸ-ի եւ “Վալլետտա” ՍՊԸ-ի միջեւ կնքվել էր երաշխավորված տեղաբաշխում կազմակերպելու մասին պայմանագիր, համաձայն որի` նախատեսվում էր տեղաբաշխել 500 մլն դրամ ընդհանուր ծավալով 10 հազ. պարտատոմս: Պարտատոմսերի անվանական արժեքը սահմանվել էր 50 հազ. դրամ, տարեկան տոկոսադրույքը` 11%, մարման ժամկետը` 36 ամիս:

«Армсвисбанк» объявил о завершении размещения облигаций компании «Валлетта»
Ереван /Медиамакс/. «Армсвисбанк» объявил сегодня о завершении размещения облигаций третьей эмиссии компании «Валлетта».
Как сообщили Медиамакс в пресс-службе «Армсвисбанка», в период со 2 по 13 сентября путем открытой подписки были размещены 8 тыс. именных купонных облигаций общим объмом в 400 млн. драмов.
С целью эффективной организации функции маркетмейкера на вторичном рынке, «Армсвисбанком» были приобретены облигации на сумму в 100 млн драмов.
В августе 2008 года ЗАО «Армсвисбанк» и ООО «Валлетта» подписали соглашение об организации гарантированного размещения 10 тыс. облигаций общим объмом в 500 млн драмов. Номинальная стоимость облигаций была установлена в 50 тыс. драмов, купонная ставка - 11 % годовых, срок погашения - 36 месяцев.