«Մի դրամի ուժը»՝ «City of smile» հիմնադրամին
IDBank-ն ու Իդրամը «Մի դրամի ուժը» նախաձեռնության շրջանակում «Դասավանդի՛ր, Հայաստան» կրթական հիմնադրամին են փոխանցել 9․328․753 ՀՀ դրամ՝ այդպիսով դառնալով Nation Builder. ծրագրի շրջանակում հեռավոր համայնքների աշակերտները հնարավորություն կունենան ստանալ պատշաճ կրթություն, բացահայտել իրենց եւ իրենց համայնքի հնարավորություններն ու ներուժը։
IDBank-ի հաղորդակցման բաժնի ղեկավար Տաթեւիկ Վարդեւանյանի խոսքով` կրթությունն, ինչպես միշտ, առաջնահերթություն է Բանկի ԿՍՊ ծրագրերի շրջանակում․ «Մեզ համար հատկապես ուրախալի է, որ «Մի դրամի ուժն» էլ ավելի մեծ ուժ է ստանում, ընդ որում՝ դա տեղի է ունենում արդեն մեր հաճախորդների գիտակցված ընտրության արդյունքում․ այսինքն՝ նրանք գիտեն, որ վճարելով Իդրամով՝ իրենք դառնում են բարի կամքի դեսպան, եւ հենց իրենց շնորհիվ է, որ մենք ավելի մեծ գումարներ ենք հատկացնում մեր շահառուներին», - ասել է Տաթեւիկ Վարդեւանյանը։
Իդրամի մարքեթինգի բաժնի ղեկավար Գոռ Ամիրյանը նշեց, որ հունվար եւ փետրվար ամիսների ընթացքում ընկերությունները հավաքված «մի դրամները» կուղղեն առողջապահության ոլորտին․ «Այս անգամ մեր շահառուն կլինի «City of Smile/Ժպիտների քաղաք» բարեգործական հիմնադրամը, որը զբաղվում է քաղցկեղով հիվանդ երեխաների բուժմամբ Հայաստանում։ Մենք կարեւորում ենք ինչպես կրթությունը, այնպես էլ երեխաների առողջությունը, եւ մեր հաճախորդներին կոչ ենք անում էլ ավելի ակտիվ վճարումներ կատարել Իդրամ համակարգով։ Հիշեցնեմ, որ հաճախորդները չեն վճարում ոչ մի դրամ ավել, «մի դրամները» տրամադրվում են IDBank-ի եւ Իդրամի կողմից՝ հաճախորդների կատարած վճարումների դիմաց»,- ասել է Գոռ Ամիրյանը։
«City of Smile» հիմնադրամի տնօրեն Էսթեր Դեմիրճյանը մեծապես կարեւորեց «Մի դրամի ուժը» ծրագրի շրջանակում ընկերությունների հետ համագործակցությունը․ «City of Smile/Ժպիտների քաղաք» բարեգործական հիմնադրամն աջակցում է քաղցկեղ եւ արյան հիվանդություններ ունեցող երեխաներին եւ մինչեւ 25 տարեկան երիտասարդներին՝ ամբողջությամբ հոգալով Հայաստանում նրանց բուժման հետ կապված բոլոր ծախսերը։ Խորհրդանշական է, որ «Մի դրամի ուժի» հենց հունվար-փետրվար ամիսների շահառուն է մեր հիմնադրամը, քանի որ փետրվարը ողջ աշխարհում համարվում է քաղցկեղի մասին իրազեկման եւ քաղցկեղի դեմ պայքարի ամիս։ Մեզ համար անչափ գնահատելի է IDBank-ի եւ «Իդրամ»-ի հետ մեր տեւական բարեկամական հարաբերությունների հետագա ամրապնդումը։ Միասին կարող ենք կյանքեր փրկել»,- նշել է Էսթեր Դեմիրճյանը։
«Մի դրամի ուժը» նախաձեռնությունը մեկնարկել է 2020 թվականի հունիսին եւ մինչեւ օրս իրականացրել է 9 ծրագիր՝ տարբեր կազմակերպությունների ուղղելով ավելի քան 54 մլն ՀՀ դրամ։
- 9․328․753 դրամ՝ «Դասավանդիր Հայաստան» հիմնադրամին
- 8․057․944 դրամ՝ Հայաստանի երեխաների առողջության հիմնադրամին
- 3.701.910 դրամ՝ «Վահե Մելիքսեթյան» հիմնադրամին
- 6.925.000 դրամ՝ «Զինծառայողների ապահովագրության» հիմնադրամին
- 8․648․000 դրամ՝ «ՎԻՎԱ» բարեգործական հիմնադրամին
- 6․962․504 դրամ՝ «Հայրենիքի պաշտպանի վերականգնողական կենտրոնին»
- 3․603․291 դրամ՝ «Զինծառայողների ապահովագրության» հիմնադրամին
- 2․521․255 դրամ՝ «Հայաստան» համահայկական հիմնադրամին
- 5․034․750 դրամ՝ Տավուշի եւ Լոռու սահմանամերձ գյուղերի դպրոցներին
Եթե ցանկանում եք դառնալ «Մի դրամի ուժի» բարի կամքի դեսպան, ընդամենը անհրաժեշտ է վճարում կատարել Idram&IDBank հավելվածով, Idram.am եւ IDBanking.am առցանց հարթակով եւ երկու ընկերությունների տերմինալներով։ Idram&IDBank հավելվածով հնարավոր է վճարումներ կատարել 7000-ից ավելի վաճառակետերում, 700-ից ավելի առցանց խանութներում, ինչպես նաեւ համակարգում առկա բոլոր ծառայությունների դիմաց։

«Сила одного драма» - фонду «City of Smile»
В рамках проекта «Сила одного драма» IDBank и Idram перечислили 9․328․753 драмов РА образовательному фонду «Преподавай, Армения», таким образом став Nation Builder-ом: в рамках программы ученики из отдаленных населенных пунктов имеют возможность получить надлежащее образование, раскрыть себя и обнаружить возможности и потенциал своего региона.
Образование, по словам руководителя отдела по коммуникациям IDBank-а Татевик Вардеванян, как всегда является приоритетом в программах КСО Банка: «Нас особенно радует, что «Сила одного драма» набирает еще большую силу, причём это уже происходит в результате осознанного выбора наших клиентов, то есть они знают, что, выполняя платежи через Идрам, они становятся послами доброй воли. Именно благодаря им мы выделяем все большие суммы нашим бенефициарам»,- сказала Татевик Вардеванян.
По словам руководителя отдела маркетинга Idram-а Гора Амиряна, в течениe января и февраля «Силa одного драма» будет направлена в сектор здравоохранения. «В этот раз нашим бенефициаром станет благотворительный фонд «Город улыбок», который занимается лечением детей в Армении, имеющих онкологические заболевания. Для нас значимо как образование, так и здоровье детей, и мы призываем наших клиентов еще активнее совершать платежи через систему Idram. Напомню, что клиентам не приходится платить ни на драм больше։ 1 драм за каждый платеж предоставляют компании IDBank и Idram»,- сказал Гор Амирян.
Директор фонда «Город улыбок» Эстер Демирчян особо подчеркнула значимость сотрудничества с компаниями в рамках программы «Сила одного драма». «Благотворительный фонд «City of smile/Город улыбок» поддерживает детей и молодых людей до 25 лет, имеющих онкологические заболевания или заболевания крови, полностью покрывая все расходы, связанные с их лечением в Армении. Символично, что именно в течение месяцев январь и февраль наш фонд является бенефициаром «Силы одного драма», ведь февраль считается месяцем осведомленности об онкологии и борьбы с ней во всем мире. Мы глубоко ценим дальнейшее укрепление наших дружеских отношений с компаниями IDBank и Idram. Вместе мы можем спасти жизни»,- сказала Эстер Демирчян.
«Сила одного драма» была запущена в июне 2020 года и на сегодняшний день осуществила 9 программ, направив в различные организации более 54 млн драмов.
- 9․328․753 драмов – фонду «Преподавай, Армения»
- 8․057․944 драмов – «Фонду здоровья детей Армении»
- 3.701.910 драмов - фонду «Ваге Меликсетян»
- 6.925.000 драмов - фонду «Страхования военнослужащих»
- 8․648․000 драмов - благотворительному фонду «ВИВА»
- 6․962․504 драмов - «Реабилитационному центру защитника отечества»
- 3․603․291 драмов - фонду «Страхования военнослужащих»
- 2․521․255 драмов - Всеармянскому фонду «Айастан»
- 5․034․750 драмов - школам приграничных сел Тавуша и Лори
Если вы хотите стать послом доброй воли «Силы одного драма», то вам всего лишь необходимо совершить платеж через приложение Idram&IDBank, онлайн-платформы Idram.am и IDBanking.am или терминалы компаний. Через приложение Idram&IDBank можно выполнить платежи в более чем 7000 пунктах продажи, в более чем 700 онлайн магазинах, а также за все услуги, доступные в системе.