“Յունիբանկն” ամփոփել է 2008թ. առաջին կիսամյակի գործունեության արդյունքները
Երեւան /Մեդիամաքս/. “Յունիբանկն” ամփոփել է 2008թ. առաջին կիսամյակի գործունեության արդյունքները##, նշելով, որ արձանագրված աճի տեմպերը գերազանցում են Հայաստանի բանկային համակարգի ընդհանուր ցուցանիշները:
Ինչպես ՄԵԴԻԱՄԱՔՍ գործակալությանը տեղեկացրել են “Յունիբանկի” մամլո ծառայությունում, բանկի ակտիվների ծավալի աճը կազմել է 39%` 2.6 անգամ գերազանցելով Հայաստանի բանկային համակարգի ընդհանուր ակտիվների աճի ցուցանիշը:
“Յունիբանկի” մասնաբաժինը բանկային համակարգի ընդհանուր ակտիվներում կազմել է 7% ($211 մլն)` նախորդ տարվա 5.8%-ի փոխարեն: Այդ ցուցանիշով բանկը ՀՀ առեւտրային բանկերի շարքում զբաղեցրել է հինգերորդ տեղը` նախորդ տարվա դիրքը բարելավելով երկու միավորով:
Հայաստանի բանկերի ընդհանուր վարկանիշում “Յունիբանկը” զբաղեցրել է հինգերորդ տեղը նաեւ ըստ վարկային ներդրումների ծավալի` բանկային վարկավորման ընդհանուր ծավալում ապահովելով 7.7% ($137 մլն):
Բնակչությունից ներգրավված ավանդների աճը կազմել է 28%, մինչդեռ ՀՀ բանկային համակարգի համար տվյալ ցուցանիշը կազմել է 13%, իսկ միջինացված ցուցանիշն ըստ առաջատար բանկերի` 18%: “Յունիբանկի” մասնաբաժինը բանկային հատվածի ավանդների ընդհանուր ծավալում կազմել է 9.1% ($153 մլն):
Ֆիզիկական անձանց ժամկետային ավանդների աճը կազմել է 28%, մինչդեռ ՀՀ բանկային համակարգի համար այդ ցուցանիշը կազմել է 19%: “Յունիբանկի” մասնաբաժինը կազմում է ֆիզիկական անձանց ժամկետային դեպոզիտների ընդհանուր ծավալի շուրջ 20%-ը ($101.3 մլն):
“Առաջին կիսամյակի արդյունքները գործնականում հաստատեցին բանկի կայունությունը, մրցունակությունն ու ծառայությունների նկատմամբ մեծ պահանջարկը”,- նշել են “Յունիբանկում”:

«Юнибанк» подвел итоги деятельности за первое полугодие 2008 года
Ереван /Медиамакс/. «Юнибанк» подвел итоги деятельности за первое полугодие 2008 года##, отметив, что зафиксированные темпы роста опережают общие показатели банковской системы Армении.
Как сообщили Медиамакс в пресс-службе «Юнибанка», рост объемов активов банка составил 39%, превысив в 2.6 раза рост общих активов банковской системы Армении.
Доля «Юнибанка» в общих активах банковского сектора составила 7% ( $211млн) вместо прошлогодних 5,8%. По этому показателю банк занял пятое место среди армянских коммерческих банков, улучшив прошлогоднюю позицию на два пункта.
Пятое место в общем рейтинге банков Армении «Юнибанк» занял также по объему кредитных вложений, обеспечив 7.7% ($ 137 млн) в общем объеме банковского кредитования.
Рост привлеченных от населения вкладов составил 28 %, в то время как для всей банковской системы страны этот показатель составил 13 %, а усредненный показатель по лидирующим банкам - 18 %. Доля «Юнибанка» в общем объеме вкладов всего банковского сектора составила 9,1 % ($153 млн).
Рост по срочным вкладам физических лиц составил 28 %, в то время как для всей банковской системы страны этот показатель составил 19 %. На долю «Юнибанка» приходится поряԐڐР20 % ($101,3 млн) от общего объема срочных депозитов физических лиц.
«Итоги первого полугодия на практике подтвердили стабильность, конкурентоспособность и востребованность услуг банка», - подчеркнули в «Юнибанке».