ՎՏԲ-ն ցանկանում է մասնակցել Հայաստանում պլաստիկ քարտերի միջոցով կենսաթոշակային վճարումների ներդրմանը
29.05.2008 | 10:55 Գլխավոր էջ / Նորություններ / Նորություններ /
Երեւան /Մեդիամաքս/. Հայաստանի Կենտրոնական բանկի նախագահի տեղակալ## Արթուր Ջավադյանը եւ ռուսական ՎՏԲ Բանկի վարչության նախագահ Անդրեյ Կոստինը քննարկել են ՎՏԲ-ի մասնակցության հեռանկարները Հայաստանում կենսաթոշակային վճարումները պլաստիկ քարտերի միջոցով իրականացնելու գործընթացին:
Ինչպես ՄԵԴԻԱՄԱՔՍ գործակալությանը հայտնել են ՎՏԲ Բանկի մամուլի ծառայությունում, այդ հարցը քննարկվել է մայիսի 27-ին` Անդրեյ Կոստինի` Երեւան կատարած այցի ընթացքում:
Հանդիպման ընթացքում շոշափվել են նաեւ Հայաստանում ֆինանսական ծառայությունների հետագա զարգացման եւ նոր բանկային ապրանքատեսակների ներդրման հետ կապված հարցեր:
Անդրեյ Կոստինը նշել է Հայաստանում ՎՏԲ խմբի մասնաճյուղային ցանցի օպտիլացման հաջողությունը` ներկայումս այն բաղկացաց է մոտ 90 կետերից:

Обсуждены перспективы участия ВТБ во внедрении в Армении системы пенсионных выплат посредством пластиковых карт
29.05.2008 | 10:55 Главная страница / Новости / Новости /
Ереван /Медиамакс/. Заместитель председателя Центрального банка## Армении Артур Джавадян и председатель правления российского Банка ВТБ Андрей Костин обсудили перспективы участия ВТБ в разработке и внедрении в Армении системы пенсионных выплат посредством пластиковых карт.
Как сообщили агентству Медиамакс в пресс-службе Банка ВТБ, этот вопрос обсуждался 27 мая в ходе визита Андрея Костина в Ереван.
В ходе встречи были затронуты вопросы дальнейшего развития рынка финансовых услуг Армении, в частности, в области расширения спектра банковских продуктов.
Андрей Костин отметил достигнутые успехи в области оптимизации сети подразделений Группы ВТБ в Армении, насчитывающей в настоящее время около 90 точек.