“Էյչ-Էս-Բի-Սի Բանկ Հայաստանը” ներկայացրել է նոր մասնաճյուղը
Երեւան /Մեդիամաքս/. “Էյչ-Էս-Բի-Սի Բանկ Հայաստանն” այսօր ներկայացրել է Երեւանի “Գարեգին Նժդեհ” մասնաճյուղը##, որը տեղակայված է Բագրատունյաց 14 հասցեում:
Ինչպես հաղորդում է ՄԵԴԻԱՄԱՔՍ-ը, “Էյչ-Էս-Բի-Սի Բանկ Հայաստան”-ի գլխավոր գործադիր տնօրեն Թիմ Սլեյթերն ասել է, որ հերթական մասնաճյուղի բացումն ամրապնդում է բանկի մասնաճյուղային ցանցի ընդլայնման մտադրությունը:
Այս տարվա մայիսին Կոմիտասի պողոտայում կբացվի “Էյչ-Էս-Բի-Սի Բանկ Հայաստան”-ի Սպասարկման ազգային կենտրոնը, որը 180 աշխատակիցներով կդառնա բանկի գլխավոր գրասենյակը:
“Մենք կարծում ենք, որ Հայաստանը հնարավորություն ունի դառնալու տարածաշրջանի ֆինանսական կենտրոնը, եւ գլխավոր գրասենյակի բացումը մենք դիտարկում ենք այդ համատեքստում”,- նշել է Թիմ Սլեյթերը:
Այս տարվա օգոստոսին Երեւանում կբացվի եւս երկու մասնաճյուղ, իսկ տարեվերջին բանկը կսկսի ինտերնետային բանկային ծառայություններ մատուցել: 2009 թվականին բանկը նախատեսում է երկու մասնաճյուղ բացել Վանաձորում եւ Գյումրիում:
Հայաստանի Կենտրոնական բանկի նախագահի տեղակալ Արթուր Ջավադյանը նշել է, որ 12 տարի առաջ մուտք գործելով հայկական շուկա, “Էյչ-Էս-Բի-Սի Բանկ Հայաստանը” շուկայի համար նոր նշակետ է սահմանել, որի շնորհիվ ուժեղացել է մրցակցությունը, նոր բանկային գործիքներ եւ մթերքներ են ներդրվել, բարձրացել է սպասարկման կուլտուրան:
Արթուր Ջավադյանը հայտնել է, որ HSBC Խումբը ծրագրեր ունի Հայաստանում ապահովագրական ընկերություն ստեղծելու վերաբերյալ, որը կիրականացվի առաջիկա երկու տարիներին: Թիմ Սլեյթերը նշել է, որ նոր ապահովագրական ընկերությունը կենսաթոշակային ավանդների եւ կյանքի ապահովագրման ծառայություններ կմատուցի:

«Эйч-Эс-Би-Си Банк Армения» презентовал новый филиал
Ереван /Медиамакс/. «Эйч-Эс-Би-Си Банк Армения» презентовал сегодня в Ереване филиал «Гарегин Нжде»##, расположенный по адресу Багратуняц, 14.
Как сообщает Медиамакс, генеральный исполнительный директор «Эйч-Эс-Би-Си Банка Армения» Тим Слэйтер сказал, что открытие очередного филиала закрепляет намерения банка по расширению своей филиальной сети.
В мае на проспекте Комитаса будет открыт Национальный центр обслуживания «Эйч-Эс-Би-Си Банка Армения», который станет головным офисом банка со штатом в 180 сотрудников.
«Мы считаем, что у Армении есть возможность стать региональным финансовым центром и открытие головного офиса рассматриваем в этом контексте», - отметил Тим Слэйтер.
В августе в Ереване будут окрыты еще два филиала, а в конце года банк приступ к предоставлению интернет-банковских услуг. В 2009 году банк планирует открыть 2 филиала в Ванадзоре и Гюмри.
Зампредседателя Центрального банка Армении Артур Джавадян отметил, что войдя на армянский рынок 12 лет назад, «Эйч-Эс-Би-Си Банк Армения» установил новую планку для рынка, благодаря которой усилилась конкуренция, были внедрены новые банковские инструменты и продукты, повысилась культура обслуживания.
Артур Джавадян сообщил, что у Группы HSBC есть планы по созданию в Армении страховой компании, которая будет задействована в ближайшие два года. Тим Слэйтер заметил, что новая страховая компания будет предоставлять услуги страхования пенсионных вкладов и страхования жизни.