Արդշինբանկը կֆինանսավորի իր հաճախորդ 3300 տարեցների համար պարենային ապրանքների ձեռքբերումը
Այսօրվանից սկսած Արդշինբանկը՝ ՍԱՍ սուպերմարկետների ցանցի հետ համատեղ, 76 եւ բարձր տարիքի իր ավելի քան 870 թոշակառու հաճախորդների տուն կհասցնի առաջին անհրաժեշտության պարենային ապրանքներ, իսկ մարզերի ավելի քան 2400 թոշակառուների թոշակային քարտերին կփոխանցի դրամական օգնություն:
Բանկում նշել են, որ երեւանցի թոշակառուներին սննդով լի տոպրակներն անվճար տեղ կհասցնի ՍԱՍ սուպերմարկետի առաքման ծառայությունը: Բանկի աշխատակիցները նույնպես կմասնակցեն այդ գործին: Փաթեթը կներառի մակարոնեղեն, հացահատիկային ապրանքներ, բուսական յուղ, պահածոյացված բանջարեղեն, ալյուր, շաքարավազ եւ այլ ապրանքներ: Մարզերի կենսաթոշակառուներին դրամական օգնությունը կփոխանցվի կենսաթոշակային քարտերին:
«Երկրի համար այս լարված օրերին մեր բանկի ուշադրությունը բեւեռված է տարեցների վրա, որոնք առավել ռիսկային խումբ են համարվում հատկապես Երեւանում: Եվ պատահական չէ, որ նրանց լրացուցիչ նեղություն չպատճառելու համար Բանկն իր միջոցներով ձեռք է բերում առաջին անհրաժեշտության մթերքներ եւ այն մեր գործընկերոջ օգնությամբ հասցվում է հասցեատերերին, իսկ մարզերի՝ համապատասխան տարիք ունեցող կենսաթոշակառուներին տրվում է դրամական օգնություն:
Առողջություն եւ համբերություն ենք մաղթում մեր հայրենակիցներին: Վստահ ենք, որ մեր բազում դժվարություններ տեսած ժողովուրդը կհաղթահարի նաեւ այս փորձությունը: Մենք հույս ունենք, որ այս օրերը արագ կանցնեն եւ կյանքը կվերադառնա իր նորմալ հուն»,- մեկնաբանել է Արդշինբանկի նախագահ Արտակ Անանյանը:

Ардшинбанк профинансирует покупку продуктов питания для своих 3300 клиентов - пенсионеров
Начиная с сегодняшнего дня, Ардшинбанк совместно с сетью супермаркетов SAS обеспечит продовольствием более 870 пенсионеров в возрасте от 76-и лет и старше, а также окажет денежную помощь более 2400 клиентам пенсионного возраста во всех регионах республики.
Доставка продуктов из супермаркета SAS для пенсионеров в Ереване осуществляется бесплатно. Сотрудники банка также будут вовлечены в процесс. В продуктовый пакет войдут макароны, крупы, растительное масло, консервированные овощи, мука, сахар и другие продукты. Финансовая помощь пенсионерам в регионах будет перечислена на пенсионные карты.
«В эти напряженные для страны дни внимание нашего банка сосредоточено на пожилых людях, которые входят в группу высокого риска, особенно в Ереване. Чтобы избавить их от дополнительных проблем, банк принял решение за счет собственных средств обеспечить своих клиентов - пенсионеров необходимыми запасами продуктов питания, доставку которых взял на себя наш партнер. Пенсионеры соответствующего возраста, проживающие в регионах Армении, получат от банка финансовую помощь. Желаем нашим соотечественникам здоровья и терпения. Мы уверены, что наш народ, который испытал много трудностей, также с честью преодолеет и этот вызов. Надеемся, что эти дни пройдут быстро и жизнь вернется в нормальное русло»,- отметил председатель Правления Ардшинбанка Артак Ананян.