ՎՏԲ-Հայաստան Բանկն առաջարկում է փոխանցումներ կատարել Visa/Mastercard/МИР քարտերին ամբողջ աշխարհով
ՎՏԲ-Հայաստան Բանկն իր հաճախորդների համար գործարկել է նոր ծառայություն. Бэст միջազգային դրամական փոխանցումների համակարգի միջոցով դրամական փոխանցումների ուղարկում անմիջապես Visa/Mastercard/МИР քարտերին՝ թողարկված ինչպես հայաստանյան, այնպես էլ արտասահմանյան բանկերի կողմից:
«Այսուհետ հնարավոր է ՎՏԲ-Հայաստան Բանկի 71 մասնաճյուղերից Бэст միջազգային դրամական փոխանցումների համակարգի միջոցով կատարել դրամական փոխանցումներ ողջ աշխարհով՝ անմիջապես փոխանցումը ստացողի Visa/Mastercard/МИР քարտերին»,- ասված է հաղորդագրությունում:
ՎՏԲ-Հայաստան Բանկի հաճախորդները կարող են օգտվել նաեւ «Հեռախոսային բանկ» ծառայությունից, որի շնորհիվ ցանկացած պահի ու ցանկացած վայրից կարելի է զանգահարել բանկի Կոնտակտային կենտրոն եւ ուղարկել դրամական փոխանցումներ առանց մասնաճյուղ այցելելու:
Փոխանցում կատարելու համար բավական է իմանալ ստացողի քարտի մասին հետեւյալ տեղեկությունները`
- քարտի տեսակը (Visa/Mastercard/МИР),
- քարտի համարը,
- ստացողի ԱԱՀ-ն,
- քարտի թողարկման երկիրը:
Փոխանցումները կատարվում են ռուբլիով (ավտոմատ կերպով փոխարկվելով փոխանցումը ստացողի քարտի արժույթի) հետեւյալ միջնորդավճարով՝
- 1%՝ ռուսական բանկերի կողմից թողարկած քարտերին փոխանցումներ կատարելու դեպքում,
- 2%՝ արտասահմանյան բանկերի կողմից թողարկած քարտերին փոխանցումներ կատարելու դեպքում:
Փոխանցումները հասանելի են դառնում փոխանցումը ստացող հաճախորդի քարտին հաշված րոպեների ընթացքում եւ կարող են օգտագործվել թե՛ կանխիկ, թե՛ անկանխիկ եղանակով:

Банк ВТБ (Армения) предлагает совершать переводы на карты Visa/Mastercard/МИР по всему миру
Банк ВТБ (Армения) запустил новую услугу для своих клиентов: отправка денежных переводов по международной системе Бэст на любые карты Visa/Mastercard/МИР, выпущенные как армянскими, так и зарубежными банками.
«Отныне можно отправлять денежные переводы по всему миру из 71 филиалов Банка ВТБ (Армения) по международной системе Бэст непосредственно на карты Visa/Mastercard/МИР»,- говорится в сообщении.
Также клиенты Банка ВТБ (Армения) могут воспользоваться услугой «Телефон Банк», которая позволяет в любое время и с любого места позвонить в Контактный центр и отправить денежный перевод, не посещая филиал.
Для отправки перевода необходимо знать следующую информацию о карте получателя:
- тип карты (Visa/Mastercard/МИР),
- номер карты,
- ФИО получателя
- страну выдачи карты.
Переводы осуществляются в рублях (конвертируя автоматически на валюту карты получателя) по комиссии:
- 1% для переводов на карты, эмитированные российскими банками,
- 2% для переводов на карты, эмитированные иностранными банками.
Переводы становятся доступными на карте получателя за считанные минуты с возможностью использования средств как наличным, так и безналичным способом.