Յունիբանկը In Tour Expo-ում կներկայացնի հատուկ վարկեր զբոսաշրջային ՓՄՁ-ների համար
Բանկը ցուցահանդեսում կներկայացնի վարկատեսակներ, որոնք մշակվել են հատուկ հյուրանոցային եւ ռեստորանային, ինչպես նաեւ՝ զբոսաշրջության ոլորտի այլ ձեռնարկությունների համար:
«Մենք ակտիվ աշխատում ենք ՓՄՁ-ների հետ եւ ձգտում ենք ապահովել ֆինանսական միջոցների առավելագույն հասանելիությունը մեր հաճախորդների համար: Վարկատեսակներ մշակելիս մենք հատուկ ուշադրություն ենք դարձնում զբոսաշրջության ոլորտի առանձնահատկություններին ու սեզոնային բնույթին: Մեր մասնագետները միշտ պատրաստ են խորհրդատվություն մատուցել եւ առաջարկել ամենահարմար վարկային պայմանները, որպեսզի ձեռնարկությունները արդյունավետ կերպով օգտագործեն բիզնեսի զարգացման համար տրամադրված ֆինանսավորումը»,- նշել է Յունիբանկի Կորպորատիվ բիզնեսի զարգացման եւ վաճառքների տնօրեն Դավիթ Պետրոսյանը:
Յունիբանկը, համագործակցելով Եվրոպական ներդրումային բանկի (EIB) հետ, զբոսաշրջության ոլորտի ձեռնարկություններին դրամով վարկեր է տրամադրում մինչեւ 90 ամիս ժամկետով եւ մինչեւ 9,5% տարեկան տոկոսադրույքով:
«Յունիբանկը ՓՄՁ-ներին հնարավորություն է ընձեռում նաեւ պարզեցված ընթացակարգով օգտվել մինչեւ 5 մլն դրամ գումարով անգրավ վարկի հնարավորությունից: Այդ դեպքում նոտարական եւ կադաստրային, ինչպես նաեւ գրավի ապահովագրման հետ կապված լրացուցիչ ծախսեր չեն պահանջվում:
Անգրավ վարկերի հայտերի ուսումնասիրման գործընթացը պարզեցնելու եւ արագացնելու նպատակով, բանկն օգտագործում է «Պրոտոբեյզ Լաբորատորիզի» CRM համակարգը»,- ասված է հաղորդագրությունում:

Юнибанк представит специальные кредиты для МСП сферы туризма на In Tour Expo
Юнибанк примет участие на предстоящей 26-28 апреля в Ереване международной выставке In Tour Expo-2019.
Банк представит на выставке свои кредитные предложения, разработанные специально для малых и средних предприятий туристического бизнеса.
«Мы активно работаем с МСП и стремимся, чтобы финансовые ресурсы были максимально  доступны нашим клиентам. Разрабатывая кредитные продукты,  мы учитывали специфику и сезонный характер туристического бизнеса. Наши специалисты всегда готовы проконсультировать клиента и помочь подобрать наиболее подходящие условия кредитования, чтобы предприятия эффективно использовали финансирование для развития своего бизнеса»,- рассказал директор по продажам и развитию корпоративного бизнеса Юнибанка Давид Петросян.
Кредиты для предприятий сферы туризма Юнибанк выдаёт в сотрудничестве с Европейским инвестиционным банком (EIB) в драмах на срок до 90 месяцев и с процентной ставкой до 9,5% годовых.
«Юнибанк предлагает бизнесу также возможность воспользоваться беззалоговыми кредитами на сумму до 5 млн драмов по упрощённой процедуре, что экономит не только время клиента, но и его деньги: дополнительные расходы на нотариальное и кадастровое  оформление и страхование залога не требуются.
Чтобы сократить процедуру рассмотрения заявок на беззалоговые кредиты и сделать её более удобной для клиентов, Юнибанк автоматизировал процесс. Банк для обработки заявок по бизнес-кредитам использует CRM-систему от компании «Протобэйз Лабораториз»»,- говорится в сообщении банка.