Վարչապետը Դավոսում հանդիպել է ՎՏԲ Բանկի նախագահին
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը Դավոսում հանդիպում է ունեցել ռուսաստանյան ՎՏԲ Բանկի նախագահ - վարչության նախագահ Անդրեյ Կոստինի հետ:
Կառավարության մամուլի ծառայության հաղորդագրության համաձայն՝ վարչապետը հանդիպմանը կարեւորել է հայաստանյան ֆինանսական շուկայում ՎՏԲ Բանկի ներկայությունն ու ակտիվ ներդրումային գործունեությունը տնտեսության տարբեր ճյուղերում:
Նիկոլ Փաշինյանը ներկայացրել է հայաստանյան գործարար միջավայրի եւ կառավարության՝ տնտեսության զարգացմանն ուղղված առաջնահերթությունները եւ ընդգծել բանկային համակարգի, այդ թվում՝ ՎՏԲ-Հայաստան Բանկի կողմից բիզնես հատվածի ազդակներին համարժեք արձագանքելու անհրաժեշտությունը:
Փաշինյանը եւ Կոստինը քննարկել են ՎՏԲ Բանկի գործունեությունը Հայաստանի տնտեսության տարբեր ոլորտներում ընդլայնելուն վերաբերող հարցեր:

Премьер-министр встретился в Давосе с президентом Банка ВТБ
Премьер-министр Армении Никол Пашинян встретился в Давосе с президентом-председателем правления российского Банка ВТБ Андреем Костиным.
Согласно сообщению пресс-службы правительства Армении, премьер-министр подчеркнул важность присутствия Банка ВТБ на армянском финансовом рынке и его активной инвестиционной деятельности в различных отраслях экономики.
Никол Пашинян представил приоритеты армянской бизнес-среды и правительства, направленные на развитие экономики, и подчеркнул необходимость соразмерной реакции банковской системы, в том числе Банка ВТБ (Армения), на импульсы бизнес-сектора.
Пашинян и Костин обсудили вопросы, касающиеся расширения деятельности Банка ВТБ в различных отраслях экономики Армении.