2006 թվականին փոքր եւ միջին ձեռնարկությունների ներդրումը Հայաստանի ՀՆԱ-ում կազմել է 40.3%
Երեւան, 27 ապրիլի /ՄԵԴԻԱՄԱՔՍ/. Հայաստանի փոքր եւ միջին ձեռնարկատիրության զարգացման ազգային կենտրոնն այսօր Երեւանում ներկայացրել է 2006 թվականի հաշվետվությունը:
Ինչպես հաղորդում է ՄԵԴԻԱՄԱՔՍ-ը, հաշվետվությունում ներկայցված են Հայաստանի փոքր եւ միջին ձեռնարկատիրության միտումներն ու պետական քաղաքականության դիրքորոշումն այդ խնդրի վերաբերյալ:
Հաշվետվությունում ներկայացված տվյալների համաձայն, 2006 թվին փոքր եւ միջին ձեռնարկությունների ներդրումը Հայաստանի համախառն ներքին արտադրանքին /ՀՆԱ/ կազմել է 40.3%: 2005 թ. այդ ցուցանիշը կազմել էր 39.8%: Ընդ որում, 2006 թվին ՀՆԱ-ում գերփոքր ձեռնարկությունների ներդրումը կազմել է 11.3%, փոքր ձեռնարկություններինը` 17.6%, իսկ միջիններինը` 11.4%:
ՄԱԿ-ի Զարգացման Ծրագրի ղեկավարի տեղակալ Ալեքսանդր Ավանեսովի խոսքերով, ՙտվյալ հաշվետվությունը թույլ է տալիս տեսնել այն նվաճումները, որոնց հասել է Հայաստանը վերջին տարիների ընթացքում, իսկ մեզ դա կօգնի որոշել գործունեության այն բնագավառները, որոնց մենք կարող ենք աջակցել՚:

Вклад малых и средних предприятий в ВВП Армении в 2006 году составил 40.3%
Ереван, 27 апреля /Медиамакс/. Фонд Национального центра развития малых и средних предприятий Армении представил сегодня в Ереване отчет за 2006 год.
Как сообщает Медиамакс, в отчете представлены тенденции развития малых и средних предприятий в Армении и основные позиции государственной политики в этом вопросе.
Согласно данным, представленным в отчете, вклад малых и средних предприятий в ВВП Армении в 2006 году составил 40.3%. В 2005 году этот показатель составлял 39.8%. При этом в 2006 году вклад в ВВП сверхмалых предприятий составил 11,3%, малых - 17.6%, а средних - 11.4%.
По словам заместителя руководителя Программы Развития ООН Александра Аванесова,«данный отчет позволяет увидеть достижения, которых Армения достигла за последние годы, нам же он поможет определить сферы деятельности, в которых мы можем оказать свою поддержку и содействие».