Վարչապետը սպասում է օտարերկրյա ներդրողների առաջարկներին
ՀՀ վարչապետ Կարեն Կարապետյանն այսօր ասել է, որ կառավարությունը կարեւորում է տնտեսությունում ներդրումների ծավալի ավելացումն ու պատրաստակամ է քննարկելու առաջընթացին ուղղված անելիքները:
Այս մասին վարչապետն ասել է Հայաստանում խոշոր օտարերկրյա ուղղակի ներդրողների հետ հանդիպման ժամանակ:
Հանդիպման ընթացքում քննարկվել են մի շարք ոլորտներում` ՏՏ, հանքարդյունաբերության, էներգետիկայի, գյուղատնտեսության ներդրումային ծրագրերի իրականացմանն առնչվող խնդիրները, որոնք հիմնականում վերաբերում են հարկային ու մաքսային վարչարարությանը, տրանսպորտային փոխադրումների ուղիների դիվերսիֆիկացմանը:
Կարեն Կարապետյանն օտարերկրյա ներդրողներին հորդորել է գրավոր ներկայացնել բոլոր առաջարկությունները եւ խոստացել «ձեռք բերված պայմանավորվածություններն իրականացնել ստորակետից հետո չորրորդ թվի ճշտությամբ»:
«Դուք՝ բիզնեսի ներկայացուցիչները, ձեւակերպեք՝ իմ անելիքն ինչն է, ձեր անելիքն ինչն է, որպեսզի քայլ առ քայլ գնանք: Ես սպասում եմ ձեր առաջարկներին»,- ասել է վարչապետը:

Премьер Армении ждет предложений от иностранных инвесторов
Премьер-министр Армении Карен Карапетян сказал сегодня, что правительство придает важность увеличению объема инвестиций в экономике и готово обсудить направленные на развитие действия.
Об этом премьер сказал на встрече с крупными прямыми инвесторами в Армении.
В ходе встречи обсуждались проблемы, касающиеся реализации инвестиционных программ в ряде сфер, таких как ИТ, горная промышленность, энергетика, и сельское хозяйство. Проблемы в основном касаются налогового и таможенного администрирования, диверсификации путей транспортных перевозок.
Карен Карапетян призвал иностранных инвесторов письменно представить свои предложения и пообещал «с  точностью выполнить все договоренности».
«Вы, представители бизнеса, сформулируйте, что должен сделать я и что должны сделать вы, чтобы мы могли шаг за шагом двигаться вперед. Я жду ваших предложений», - сказал премьер-министр.