Glocoms-ի եւ Ameria-ի կոնսորցիումը դարձել է MCA-Armenia ծրագրի ֆինանսական գործակալը
Երեւան, 30 հունվարի /ՄԵԴԻԱՄԱՔՍ/. Glocoms Inc. ընկերության եւ Ameria ՓԲԸ (Երեւան, Հայաստան) կոնսորցիումը դարձել է “Հազարամյակի մարտահրավներ հիմնադրամ-Հայաստանի” (Millenium Challenge Corporation-Armenia) ծրագրի ֆինանսական գործակալը:
Ինչպես հաղորդում է ՄԵԴԻԱՄԱՔՍ գործակալությունը, MCA-Armenia ծրագրի ֆինանսական գործակալի գրասենյակի տնօրեն Ջոն Բերլինն այսօր Երեւանում ասել է, որ կազմակերպության գործունեությունն ուղղված է MCA-Armenia ծրագրերի իրականացման թափանցիկության ապահովմանը:
Glocoms Inc.-ը գործում է ԱՄՆ-ում եւ որպես ֆինանսական գործակալ է աշխատել Անգոլայում, Մոնղոլիայում, Ռումիանիայում եւ այլ երկրներում:
Ինչպես հայտնել է Ameria ՓԲԸ տնօրեն Անդրեյ Մկրտչյանը, փետրվարի 1-ից ֆինանսական գործակալը կաշխատի առանձին գրասենյակում:
Պայմանագիրը Ամերիկյան “Հազարամյակի մարտահրավներ” կորպորացիայի եւ Հայաստանի կառավարության միջեւ` $235.65 մլն հատկացնելու մասին ստորագրվել է 2006 թ. մարտի 28-ին Վաշինգտոնում:

Консорциум Glocoms и Ameria стал финансовым агентом программы MCA-Armenia
Ереван, 30 января /Медиамакс/. Консорциум компаний Glocoms Inc. и ЗАО Ameria /Ереван, Армения/ стал финансовым агентом программы «Вызовы Тысячелетия-Армения» /Millenium Challenge Corporation-Armenia/.
Как сообщает агентство Медиамакс, директор офиса финансового агента MCA-Armenia Джон Берлин /John Berlin/ сказал сегодня в Ереване, что деятельность организации направлена на обеспечение прозрачности реализации программ MCA-Armenia.
Glocoms Inc действует в США и работала в качестве финансового агента в Анголе, Монголии, Румынии и других странах.
Как сообщил директор ЗАО Ameria Андрей Мкртчян, начиная с 1 февраля, финансовый агент начнет работать в отдельном офисе.
Договор между американской корпорацией «Вызовы тысячелетия» и правительством Армении о выделении $235,65 млн. был подписан 28 марта 2006 года в Вашингтоне.