Ռուսաստանաբնակ բարերարը շարունակում է աջակցել Հադրութի շրջանին
Ռուսաստանաբնակ բարերար Մաքսիմ Աթայանցը Արցախի վարչապետ Արայիկ Հարությունյանի հետ քննարկել է Հադրութի շրջանի Առաքել համայնքին կից բնակավայրի վերականգնման եւ վերաբնակեցման ծրագրի ընթացքը:
Վարչապետը ողջունել է բարերարի հայրենանվեր ծրագրի շարունակականությունը՝ հատկապես Արցախի համար ստեղծված այս ծանր օրերին: Արայիկ Հարությունյանը համոզմունք է հայտնել, որ Մաքսիմ Աթայանցի ծրագիրը նոր շունչ կտա համայնքին:
Մաքսիմ Աթայանցը տեղեկացրել է, որ մինչ այժմ երկու բնակարան է կառուցվել, եւ մի քանի բնակարանի կառուցում եւս նախատեսված է, որոնք տրամադրվելու են բազմազավակ ընտանիքներին: Բացի տների կառուցումից, վերականգնվելու են բնակավայրի ենթակառուցվածքները, ինչպես նաեւ հիմնվելու է արտադրամաս, ինչը կապահովի բնակչության զբաղվածությունը:
Մեդիամաքսը նշում է, որ Սանկտ-Պետերբուրգում բնակվող ճարտարապետ Մաքսիմ Աթայանցը Դիլիջանում կառուցվող եկեղեցու նախագծի հեղինակն է եւ նվիրատուներից մեկը՝ Ռուբեն Վարդանյանի, Գագիկ Ադիբեկյանի եւ Արմեն Կարապետյանի հետ միասին:
Վերջերս Մաքսիմ Աթայանցը հանդես էր եկել հետաքրքիր հարցազրույցով, որտեղ քննարկել էր բարբարոսության խնդիրները:

Филантроп из России продолжает поддерживать Гадрутский район
Российский филантроп Максим Атаянц обсудил с премьер-министром Арцаха Араиком Арутюняном процесс реализации программы восстановления населенного пункта вблизи общины Аракел Гадрутского района НКР.
Премьер-министр приветствовал продолжение программы филантропа, особенно в эти сложные для Арцаха дни. Араик Арутюнян выразил уверенность, что программа Максима Атаянца придаст жизни общины новый импульс.
Максим Атаянц сообщил, что уже построено два и запланировано строительство еще нескольких домов, которые будут предоставлены многодетным семьям. Кроме того, будет восстановлена инфраструктура населенного пункта, а также будет основано производство, которое обеспечит занятость местных жителей.
Медиамакс отмечает, что архитектор из Санкт-Петербурга Максим Атаянц является автором проекта церкви, строящейся в Дилижане, и одним из доноров ее строительства вместе с Рубеном Варданяном, Гагиком Адибекяном и Арменом Карапетяном.
Недавно Максим Атаянц выступил с интересным интервью, в котором рассказал о проблемах варварства и культуры.