Առէկսիմբանկը որակի կառավարման միջազգային վերահավաստագրում է անցել
Առէկսիմբանկ-Գազպրոմբանկի խումբը հաջողությամբ անցել է որակի կառավարման ISO 9001:2008 ստանդարտների վերահավաստագրումը, որը բանկին շնորհել է ֆրանսիական AB Certification աուդիտորական ընկերությունը:
«Առէկսիմբանկը մեծ ուշադրություն է դարձնում ISO ստանդարտներին համապատասխան կառավարման որակի միասնականացման խնդիրներին: ISO ստանդարտները` այս կամ այն ոլորտում որակի հատկանիշներ են, որոնք շնորհվում են ըստ գործունեության տարբեր ուղղությունների եւ բիզնեսի կայունության ու անվտանգության կարեւորագույն պայմանն են: ISO ստանդարտները թույլ են տալիս կառուցել արդյունավետ կառավարման համակարգ, էապես ամրապնդում են դիրքերը Հայաստանի բանկային համակարգում` այդպիսով նպաստելով բանկի նկատմամբ հաճախորդների եւ գործընկերների հավատարմության բարձրացմանը»,- ասված է բանկի տարածած հաղորդագրությունում:

Арэксимбанк прошел контрольную проверку на соответствие международному стандарту
Французская аудиторская компания AB Certification провела контрольную проверку Системы менеджмента качества ЗАО «Арэксимбанк-группа Газпромбанка» на соответствие требованиям стандарта ISO 9001:2008.
«Арэксимбанк всегда уделял большое внимание решению задач по унификации качества управления согласно ISO стандартам. Стандарты ISO - это своеообразные знаки качества в той или иной области, которые присваиваются по различным направлениям деятельности и являются одним из ключевых условий стабильности и безопасности бизнеса. Стандарты ISO позволяют выстраивать эффективную интегрированную систему менеджмента, значительно укрепляют позиции на рынке, способствуя росту доверия к банку со стороны клиентов и партнеров», - отмечается в сообщении банка.