JP Morgan-ը շարունակում է փորձարկել «Face ID» վճարումները
JP Morgan-ը, համագործակցելով PopID ընկերության հետ, շարունակում է փորձարկել կենսաչափական «Face ID» վճարումները:
Goode Intelligence-ի տվյալներով՝ մինչեւ 2026 թվականը գլոբալ կենսաչափական վճարումները կհասնեն $5,8 տրիլիոնի եւ կիրականացվեն 3 միլիարդ օգտատերերի կողմից:
Դեռ նախորդ տարի JP Morgan-ը հայտարարել էր, որ մտադիր է տեխնոլոգիան ներդնել իր առեւտրային հաճախորդների բազայում:
«Մենք ցանկանում ենք, որ մեր բոլոր գործընկերներն անցում կատարեն այս տեխնոլոգիային, բայց ընտրությունը, իհարկե, նրանցն է», - ասել է JP Morgan-ի կենսաչափական լուծումների գործադիր տնօրեն Փրաշանթ Շարման: Նա նշել է, որ թեեւ կենսաչափական վճարումների նկատմամբ «որոշակի զգայունություն» կա, «մենք այն մեծ ռիսկ չենք համարում»։

JP Morgan продолжает пилотные проекты с биометрическими платежами
JP Morgan в партнерстве с компанией PopID продолжает тестировать биометрические платежи «оплата лицом».
По данным Goode Intelligence, к 2026 году глобальные биометрические платежи достигнут $ 5,8 триллиона, а совершать их будут 3 миллиарда пользователей.
Еще в прошлом году JP Morgan сообщал о планах внедрить технологию в свою огромную клиентскую базу продавцов благодаря партнерству с PopID.
«Мы бы хотели, чтобы все наши партнеры приняли эту технологию, но выбор, конечно, остается за ними», - сказал исполнительный директор JP Morgan по биометрическим и идентификационным решениям Прашант Шарма. Он заметил, что несмотря на наличие «определенной чувствительности» в отношении биометрии, «мы не считаем это большим риском».