Առէկսիմբանկը նախատեսում է ապահովել վարկային պորտֆելի աճ մինչեւ 98 մլրդ դրամ
«Առէկսիմբանկ-Գազպրոմբանկի խումբ» ՓԲԸ Հեռանկարային զարգացման ծրագրի համաձայն, 2014թ. բանկը վարելու է պահպանողական, հավասարակշռված վարկային քաղաքականություն` վարկային պորտֆելը պահպանելով որակապես բարձր մակարդակի վրա եւ ապահովելով իրացվելիության բարձր մակարդակ:
Նախատեսվում է ֆիզիկական անձանց եւ փոքր ու միջին ձեռնարկություններին տրամադրվող վարկերի մասնաբաժնի ավելացում: Մինչեւ 2014թ. ավարտը բանկը ծրագրում է ապահովել վարկային պորտֆելի աճ մինչեւ 98 մլրդ դրամ:
Նախատեսվում է իրավաբանական անձանց վարկավորման ծավալը հասցնել 80.5 մլրդ դրամի, ֆիզիկական անձանցը` 17.5 մլրդ դրամի: Պորտֆելի աճը նախատեսվում է ինչպես միջազգային ծրագրերի շրջանակներում, այնպես էլ տեղի շուկայի ռեսուրսների հաշվին:
2013թ. արդյունքներով բանկի հաճախորդներին տրամադրված վարկային եւ այլ փոխառությունները կազմել են շուրջ 92 մլրդ դրամ:

Арэксимбанк планирует обеспечить рост кредитного портфеля до 98 млрд. драмов
Согласно утвержденной акционером Программе перспективного развития ЗАО «Арэксимбанк-группа Газпромбанка»,  в 2014 году банк будет проводить  консервативную, сбалансированную кредитную политику, поддерживая имеющийся кредитный портфель на качественно высоком уровне, и обеспечивая высокий уровень ликвидности.
Предусматривается увеличение доли кредитов, выдаваемых физическим лицам и предприятиям малого и среднего бизнеса. До конца 2014 года банк планирует обеспечить рост кредитного портфеля до 98 млрд. драмов.
Намечается  довести объем кредитования юридических лиц до 80,5 млрд. драмов,  физических лиц – до 17,5 млрд. драмов. Нарастить портфель планируется как в рамках международных программ, так и за счет ресурсов местного рынка.
По итогам 2013 года кредитные и прочие займы, выданные клиентам банка, составили порядка 92 млрд. драмов.