Երեւանում բացվել է «Արմպրոդէքսպո» ամենամյա ցուցահանդեսը
Այսօր Երեւանի մաթեմատիկական մեքենաների գիտահետազոտական ինստիտուտի «Երեւան Էքսպո» ցուցահանդեսային համալիրում բացվել է ամենամյա «Արմպրոդէքսպո» մասնագիտացված ցուցահանդեսը, որի բացմանը ներկա է եղել  ՀՀ նախագահ Սերժ Սարգսյանը :
Նա շրջել է հանրապետության ագրոպարենային ոլորտը ներկայացնող ցուցահանդեսի տաղավարներով, ծանոթացել արտադրատեսականին եւ ծառայություններ մատուցող շուրջ 50 հայաստանյան ընկերությունների գործունեությանը, նրանց ներկայացուցիչների հետ զրուցել ընկերությունների ընթացիկ ծրագրերի, խնդիրների եւ զարգացման հեռանկարների շուրջ:
Ցուցահանդեսային համալիրի բակում բացօթյա առանձին տաղավարներով «Արմպրոդէքսպո»-ին մասնակցել են նաեւ ՀՀ բոլոր մարզերը՝ իրենց բերք ու բարիքով:

В Ереване открылась ежегодная выставка «Армпродэкспо»
Сегодня в выставочном комплексе «Ереван Экспо» Ереванского научно-исследовательского института математических машин открылась ежегодная специализированная выставка «Армпродэкспо», на открытии которой присутствовал президент Армении Серж Саргсян.
Он посетил выставочные павильоны, представляющие агропродовольственный сектор страны, ознакомился с ассортиментом и деятельностью порядка 50 армянских компаний, обсудил с бизнесменами текущие планы, проблемы и перспективы развития.
Во дворе выставочного комплекса отдельными павильонами были представлены все регионы Армении, производящие сельскохозяйственную продукцию.