«Առէկսիմբանկ-Գազպրոմբանկի Խմբի» միջազգային քարտերի թիվն աճել է 20%-ով
Երեւան/Մեդիամաքս/. 2010 թվականի հունվար-սեպտեմբեր ամիսների ընթացքում «Առէկսիմբանկ-Գազպրոմբանկի Խմբի» կողմից թողարկված միջազգային պլաստիկ քարտերի թիվն ավելացել է 20%-ով:
Ինչպես Մեդիամաքս-ին հայտնել են բանկում, 2010 թվականի առաջին 9 ամիսների ընթացքում բանկի կողմից թողարկված վճարային քարտերի թիվն ավելացել է 20%-ով եւ կազմել 68 828: Նշված ժամանակահատվածում բանկի քարտերով իրականացված գործարքների ծավալն աճել է 76%-ով (18 788 մլն դրամ), որից կանխիկ գործարքները կազմել են 17 539 մլն դրամ:
Հոկտեմբերի 1-ի դրությամբ «Առէկսիմբանկ-Գազպրոմբանկի Խմբի» ՓԲԸ բանկոմատների թիվը կազմել է 43:
2009 թվականին բանկն ավարտել է սեփական պրոցեսինգային կենտրոնի միգրացիան դեպի ռուսաստանյան “Գազպրոմբանկի” պրոցեսինգային կենտրոն:

Число международных карт «Арэксимбанк-группа Газпромбанка» выросло на 20%
Ереван/Медиамакс/. За 9 месяцев 2010 года число международных пластиковых карт, выпущенных ЗАО «Арэксимбанк-группа Газпромбанка» увеличилось на 20%
Как сообщили Медиамакс в банке, за 9 месяцев 2010 года количество платежных карт, эмитированных банком, увеличилось на 20% и составило  68 828 штук. Объем операций с картами банка за указанный период вырос на 76% (18 788 млн, драмов), из которых  наличные операции составили 17 539 млн драмов.
По состоянию на 1 октября количество банкоматов ЗАО «Арэксимбанк-группа Газпромбанка» составило 43.
В 2009 году банк завершил миграцию собственного процессингового центра в процессинговый центр российского «Газпромбанка».