“Արցախբանկը” եւ “ԱՀԸ” իրականացնում են հիփոթեքային վարկավորման համատեղ ծրագիր
Երեւան /Մեդիամաքս/. “Արցախբանկը” հայտարարել է “Ազգային հիփոթեքային ընկերություն” ("ԱՀԸ") ՈՒՎԿ-ի հետ համագործակցության մեկնարկի եւ հիփոթեքային վարկավորման նոր ծրագրի գործարկման մասին:
Ինչպես ՄԵԴԻԱՄԱՔՍ-ին հայտնել են “Արցախբանկի” մարքեթինգի բաժնում, երկկողմ համագործակցության ձեւաչափը նախատեսում է ՀՀ տարածքում բնակելի անշարժ գույքի ձեռք բերման եւ վերանորոգման համար հիփոթեքային վարկերի տրամադրում եւ դրանց վերաֆինանսավորում:
Հիփոթեքային վարկերը ՀՀ ռեզիդենտ քաղաքացիներին տրամադրվում են ՀՀ դրամով, 10 տարի մարման ժամկետով, 20 մլն դրամ առավելագույն ծավալով, տարեկան 12-14% տոկոսադրույքով:

«Арцахбанк» и НИК реализуют соместную программу ипотечного кредитования
Ереван /Медиамакс/. «Арцахбанк» объявил о начале сотрудничества с УКО «Национальная ипотечная компания» (НИК) и запуске новой программы ипотечного кредитования.
Как сообщили Медиамакс в отделе маркетинга «Арацахбанка», формат двухстороннего сотрудничества предусматривает выдачу и рефинансирование ипотечных кредитов для приобретения и ремонта недвижимости на территории Армении.
Ипотечные кредиты выдаются гражданам Армении (резидентам) в национальной валюте  сроком на 10 лет, максимальная сумма кредита - 20 млн. драмов, годовая процентная ставка – 12-14 %.