Raiffeisen Bank International-ը (RBI) շարունակում է ուսումնասիրել իր ռուսաստանյան «դուստր» կառույցի՝ Raiffeisenbank-ի բոլոր հնարավոր ապագա ռազմավարությունները, ներառյալ՝ բանկի կապիտալից հանգամանորեն մտածված դուրս գալը: Այս մասին ասված է Frank Media-ի հարցմանն ուղղված RBI-ի ներկայացուցչի պատասխանում: Նա ընդգծել է, որ RBI-ի այս դիրքորոշումը մնում է արդիական։ Frank Media-ի աղբյուրներն ավելի վաղ հայտնել էին, որ ՎՏԲ խմբի ղեկավարությունը բանակցություններ է վարում իր դուստր բանկի՝ VTB Bank Europe-ի ակտիվները Raiffeisen Bank International-ի ռուսաստանյան ակտիվների հետ փոխանակելու շուրջ: Խումբը փոխանակման գործարքի համար փորձում է թույլտվություն ստանալ Եվրոպական կենտրոնական բանկից (ԵԿԲ): 05.05.2022 | 09:26 Raiffeisen Bank-ն առաջարկներ է ստացել Ռուսաստանում իր բանկը վաճառելու մասին Պատասխանելով այս բանակցությունների մասին հարցին՝ Ռուսաստանի ֆինանսների փոխնախարար Ալեքսեյ Մոիսեեւը նշել է, որ «բանկերը փնտրում են ցանկացած ճանապարհ՝ որեւէ բան անելու իրենց արգելափակված «դուստր» կառույցների հետ», քանի որ դրանցից շատերի համար դա «ակտիվների զգալի մասն է»։ Մոիսեեւը, որը գործարքների համար թույլտվություններ տրամադրող կառավարական հանձնաժողովի անդամ է, կիսվել է, որ այնտեղ աշխատելիս տեսնում է վարկերի եւ արժեթղթերի ակտիվ փոխանակում. բանկերը ներդրումները պահպանելու համար դիմում են ցանկացած միջոցի։ Tweet Դիտում՝ 8286

Raiffeisen Bank International (RBI) продолжает изучать все возможные стратегии будущего для российской «дочки» - Райффайзенбанка, в том числе тщательно продуманный выход из капитала банка.Об этом говорится в ответе представителя RBI на запрос Frank Media. Она подчеркнула, что эта позиция RBI остается актуальной.Источники Frank Media ранее сообщили, что руководство группы ВТБ ведет переговоры о том, чтобы обменять активы дочернего банка VTB Bank Europe на российские активы Raiffeisen Bank International (RBI). Группа пытается получить разрешение Европейского Центробанка (ЕЦБ) на сделку по обмену. 05.05.2022 | 09:26 Raiffeisen Bank получил несколько предложений о продаже российской «дочки» Отвечая на вопрос об этих переговорах, замминистра финансов России Алексей Моисеев отметил, что «банки ищут любые пути, чтобы сделать что-то со своими заблокированными дочками», ведь для многих из них - это «значительная доля активов». Моисеев, который входит в правительственную комиссию, выдающую разрешения на сделки, поделился, что, работая в ней, видит активный обмен кредитами и ценными бумагами - банки идут на любые способы, чтобы спасти инвестиции. Tweet Просмотры 8270