ԱՊՀ երկրներում HSBC-ի ՏՏ ապահովումը կմշակվի Հայաստանում
Երեւան /Մեդիամաքս/. “Էյչ-Էս-Բի-Սի Բանկ Հայաստանի” մասնագետները Հայաստանի, Վրաստանի, Ուկրաինայի, Ռուսաստանի եւ Ղազախստանի ##HSBC-ի բիզնես միավորների համար կմշակեն միասնական ծրագրային ապահովում:
Ինչպես ՄԵԴԻԱՄԱՔՍ գործակալությանը տեղեկացրել են բանկի մամլո ծառայությունում, բանկի գործառնական տնօրեն Փիթեր Հերբերտը նշել է, որ ինսորսինգի համար ընտրվել է հենց ՙԷյչ-Էս-Բի-Սի Բանկ Հայաստանը՚, քանի որ տարածաշրջանում ՏՏ եւ ռուսերեն լեզվի իմացության մակարդակն ամենաբարձրը Հայաստանում է:
Միասնական ծրագրային ապահովում մշակելու նպատակով ստեղծվել է 5 ծրագրավորողներից բաղկացած խումբ, ովքեր ընտրվել են 50 հավակնորդներից:
Բանկի գլխավոր տնօրեն Թիմ Սլեյթերն ասել է, որ “այժմ մեզ համար հեշտ կլինի տարածաշրջանում HSBC-ի միասնական համակարգ ծավալել”: Նա նաեւ նշել է, որ նորամուծությունը թույլ կտա բանկին կրճատել ՏՏ մշակմանն ուղղված ծախսերը եւ արագացնել նոր ՏՏ նախաձեռնություների մուտքը շուկա:

IT-обеспечение для бизнес-единиц HSBC в странах СНГ будет разрабатываться в Армении
Ереван /Медиамакс/. Специалисты «Эйч-Эс-Би-Си Банк Армения» будут разрабатывать единое программное## обеспечение для бизнес-единиц HSBC в Армении, Грузии, Украине, России и Казахстане.
Как сообщили Медиамакс в пресс-службе банка, операционный директор банка Питер Герберт отметил, что для инсорсинга был выбран именно «Эйч-Эс-Би-Си Банк Армения», поскольку в Армении самый высокий уровень знаний IT и русского языка в регионе.
Для разработки единого программного обеспечения привлечена команда из пяти программистов, отобранная из 50 претендентов.
Генеральный директор банка Тим Слейтер сказал, что «теперь нам будет легче развертывать единую систему HSBC в регионе». Он также отметил, что нововведение позволит банку сократить расходы на IT-разработку и ускорить время вывода новых IT-инициатив на рынок.