Կոնվերս Բանկի եւ ՀԱՖՆ գործակցությանը նվիրված համերգով ավարտվել է Երեւանյան երաժշտական փառատոնը
Հոկտեմբերի 25-ին Հայաստանի ազգային ֆիլհարմոնիկ նվագախմբի եւ Կոնվերս Բանկի երկարամյա համագործակցությանը նվիրված գալա-համերգով ավարտվել է Երեւանյան 13-րդ միջազգային երաժշտական փառատոնը:
Գալա-համերգի ընթացքում հնչել են Մոցարտի, Ջ. Գերշվինի եւ Բրամսի ստեղծագործությունները: Խմբավարն էր Ալեքսանդր Լիբրայխը(Գերմանիա):
Ծրագրում ներառված առանցքային ստեղծագործության՝ Ջ. Գերշվնի Դաշնամուրի կոնցերտ լա մաժոր-ի մենակատարն էր հայտնի դաշնակահար Ֆրեդդի Քեմփֆինը:
«Գերշվինի այս ստեղծագործությունը քիչ է կատարվում իր բարդության պատճառով: Սակայն այն աներեւակայելի հարուստ է էմոցիաներով եւ լավագույնս պատկերացում է տալիս Գերշվինի ստեղծագործական անհատականության, հարուստ ներաշխարհի մասին: Ուրախ եմ, որ փառատոնի շրջանակում մենք հնարավորություն ունեցանք ներկայացնել այս ստեղծագործությունը, եւ հայ ունկնդիրը մեծ ոգեւորությամբ ընդունեց այն»,- ասել է Ֆրեդդի Քեմփֆը:
Ընդհանուր առմամբ, Երեւանյան երաժշտական 13-րդ միջազգային փառատոնին մասնակցել են հայտնի երաժիշտ-կատարողներ աշխարհի ավելի քան 15 երկրներից:
«Մշակույթի՝ մասնավորապես, դասական երաժշտության հանրայնացման հարցում հասարակություն-բիզնես համագործակցության ձեւաչափը ամենաարդյունավետներից է: Վերջին տարիներին Կոնվերս Բանկը հանդես է գալիս Երեւանյան երաժշտական փառատոնի աջակից: Բանկի հետ մեր համագործակցությունը պատահական չէ. այն մշակույթի ոլորտում ամենաակտիվ բանկն է, որի հետ համատեղ նախագծերը հանրային ու մասնավոր հատվածների կառույցների համագործակցության լավագույն օրինակներից են»,- ասել է Ազգային ֆիլհարմոնիկ նվագախմբի տնօրեն Ռուզաննա Սիրունյանը:

Ереванский музыкальный фестиваль завершился гала-концертом, посвященным сотрудничеству Конверс Банка и АНФО
28.10.2019 | 17:01 Главная страница / Новости /
#Конверс Банк #АНФО
25 октября 13-й Ереванский международный музыкальный фестиваль завершился гала-концертом, посвященным долгосрочному сотрудничеству между Национальным  филармонического оркестром Армении (АНФО) и Конверс Банком.
В ходе гала-концерта прозвучали произведения Моцарта, Дж. Гершвина и Брамса. Дирижер - Александр Либрих (Германия).
Ключевым произведением проекта являлся концерт ля-мажор для фортепиано Дж. Гершвина. Солистом выступал известный пианист Фредди Кемпф.
«Это произведение Гершвина редко выполняется из-за его сложности. Но оно невероятно переполнено эмоциями и дает возможность лучше понимать творческую личность Гершвина, его богатый внутренний мир. Я рад, что у нас была возможность представить эту работу в рамках фестиваля, и армянская публика восприняла ее с большим энтузиазмом»,- отметил Фредди Кемпф.
В целом, в 13-м Ереванском международном музыкальном фестивале приняли участие известные музыканты из более 15-и стран мира.
«Формат общественного-бизнес сотрудничества в области культуры, в частности классической музыки, является одним из наиболее эффективных. В последние годы Конверс Банк выступал в качестве спонсора Ереванского музыкального фестиваля. Наше сотрудничество с банком не случайно. Это самый активный банк в сфере культуры, проекты которого являются одним из лучших примеров сотрудничества между государственными и частными структурами»- подчеркнула директор Национального филармонического оркестра Рузанна Сирунян.