05.04.2022 | 18:00 Գլխավոր էջ / Նորություններ / Հոդվածներ /
2022 թվականի առաջին եռամսյակի արդյունքներով՝ ԶԼՄ-ներում (լրատվական կայքեր, թերթեր եւ հեռուստաընկերությունների լրատվական հաղորդումներ) ունեցած հիշատակումների թվով առաջատար է ՎՏԲ-Հայաստան Բանկը (578 հիշատակում), որին հաջորդում են Ամերիաբանկը (494 հիշատակում) եւ Հայէկոնոմբանկը (255 հիշատակում):
Լրատվական կայքերում հիշատակումների թվով առաջատար է ՎՏԲ-Հայաստան Բանկը՝ 544 հիշատակում, թերթերում հիշատակումների թվով առաջատարը կրկին ՎՏԲ-Հայաստան Բանկն է՝ 32 հոդված, իսկ հեռուստատեսությամբ առաջատար է Ամերիաբանկը՝  3  ռեպորտաժ:
Դրական հիշատակումների թվով առաջատար է ՎՏԲ-Հայաստան Բանկը՝ 471 հիշատակում, երկրորդն այս ցուցանիշով Ամերիաբանկն է՝ 457 հիշատակում, երրորդն Ակբա բանկն է՝ 208 հիշատակում:
Հիշատակումների ընդհանուր քանակում դրական հիշատակումների տոկոսային հարաբերակցությամբ առաջատար է ԱրարատԲանկը՝ 93,2%, 55 դրական հիշատակում 59-ից:  Երկրորդն այս ցուցանիշով Ակբա բանկն է՝ 92,9%, 208 դրական հիշատակում 224-ից, երրորդը՝ Ամերիաբանկը՝ 92,5%, 457 դրական հիշատակում 494-ից:
Մեդիամաքսը ԶԼՄ-ների մոնիտորինգով զբաղվում է 2001 թվականից: Հայաստանյան բանկերին վերաբերող մոնիտորինգային ծառայությունը գործարկել է 2009 թվականին, 2015 թվականի կեսից այն իրականացվում է MaxMonitor համակարգի միջոցով:
Համակարգը, որում ներառված են ՀՀ բոլոր առեւտրային բանկերը, բաղկացած է երկու բաժնից` Մոնիտորինգ եւ Վերլուծություն: Առցանց նորությունների բազան թարմացվում է յուրաքանչուր 15 րոպեն մեկ:
Բանկային մոնիտորինգի դեպքում դիտարկվում են բոլոր հայկական լրատվական կայքերը (մոտ 150 կայքեր), թերթերը (16 անվանում) եւ հեռուստաընկերությունների լրատվական հաղորդումները (12 անվանում):
«ՀՀ բանկերը ԶԼՄ-ներում» հաշվետվության 2021 թվականի 4-րդ եռամսյակի արդյունքներին կարող եք ծանոթանալ այստեղ:

05.04.2022 | 18:00 Главная страница / Новости / Статьи /
По данным за первый квартал 2022 года, по количеству упоминаний в СМИ (информационные сайты, газеты и информационные программы телекомпаний) лидером является Банк ВТБ (Армения) - 578 упоминаний, на втором месте по этому показателю Америабанк - 494 упоминания, на третьем - Армэкономбанк - 255 упоминаний.
Банк ВТБ (Армения) лидирует по числу упоминаний в новостных сайтах - 544 упоминания, по упоминаниям в газетах на первом месте также Банк ВТБ (Армения) - 32 статей, а на телевидении лидером является Америабанк - 3 репортажа.
По количеству положительных упоминаний лидером является Банк ВТБ (Армения) - 471 упоминание, второй по этому показателю Америабанк - 457 упоминаний, третий Акба банк - 208 упоминаний.
В общем процентном соотношении по количеству положительных упоминаний лидером является АраратБанк - 93.2%, 55 положительных из 59-и. Второй по этому показателю - Акба банк - 92.9%, 208 положительных из 224-х, третий - Америабанк - 92.5%, 457 положительных из 494-х.
По части банковского мониторинга проводится мониторинг всех армянских новостных сайтов (около 150 сайтов), 16-и газет и информационных телепрограмм 12-и телекомпаний.