«Առէկսիմբանկ-Գազպրոմբանկի Խումբը» սկսում է նոր ակցիա ուսանողների համար
Երեւան: Մեդիամաքս:  «Առէկսիմբանկ-Գազպրոմբանկի խումբ» ՓԲԸ-ն սկսել է «Երկրի մասշտաբով, յուրաքանչյուր ուսանողի օգտին» ակցիայի շրջանակում Հայաստանի բուհերի ուսանողների հայտադիմումների ընդունումը:
Ակցիան անցկացվում է անվանական միանվագ կրթաթոշակների տրամադրման նպատակով:
Ակցիայի նպատակն է օժանդակել երիտասարդ մասնագետների կայացմանը բարձր առաջադիմությամբ աչքի ընկած և հասարակական կյանքում ակտիվություն ցուցաբերած ուսանողների կիսամյակային ուսման վարձի մասնակի կամ լրիվ վճարման միջոցով, ինչպես նաև դիտարկել հետագայում «Առէկսիմբանկ-Գազպրոմբանկի խումբ» ՓԲԸ-ում նրանց աշխատանքի տեղավորման հնարավորությունը:
Այս տարի բանկի շահառուների թիվը աճելու է, հասնելով 25-ի: Կրթաթոշակների չափը կազմելու է 40 000 ՀՀ դրամից  մինչև 300 000 ՀՀ դրամ:
Հայտադիմումները դիտարկվելու են բանկի կողմից ստեղծված փորձագետների հատուկ հանձնախմբի կողմից հետևյալ հիմնական չափանիշերի հիման վրա. ակադեմիական առաջադիմություն, հասարակական ակտիվություն, սոցիալական կարգավիճակ, ինչպես նաև միավորների հաշվեգրման սկորինգային համակարգի արդյունքներ:
Վերջնական արդյունքների ամփոփման համար հարցազրույցներ են  կազմակերպվելու 30 լավագույն թեկնածուների հետ:
Մրցույթին կարող են մասնակցել V կուրսի ուսանողները, բակալավրիատի II-IV կուրսերի ուսանողները, մագիստրանտներ, ասպիրանտներ եւ հայցորդներ: ԲՈՒՀ-ի կարգավիճակը (պետական/ոչ պետական), ինչպես նաև մրցույթի մասնակիցների քաղաքացիությունը հաշվի չեն առնվելու:
Հայտադիմումների ընդունման վերջնաժամկետը 2011 թվականի ապրիլի 30-ն է: Հայտադիմումները ընդունվում են էլեկտրոնային տարբերակով հետևյալ հասցեով` student@areximbank.am հասցեով:  Ընտրված ուսանողների ցուցակը հրապարակվելու է 2011 թվականի հունիսի 2-ին բանկի պաշտոնական ինտերնետ-կայքում:

«Aрэксимбанк-Группа Газпромбанка» проводит новый конкурс для студентов
Ереван/Медиамакс/. «Aрэксимбанк-Группа Газпромбанка» начал прием заявлений от студентов армянских вузов на получение от банка именных единовременных стипендий в рамках акции «В масштабах страны, в интересах каждого студента».
Цель акции - содействие становлению молодых специалистов посредством частичной или полной оплаты полугодовой учебы студентов с высокой академической успеваемостью, проявивших активность в общественной жизни, а также рассмотрение возможности их дальнейшего трудоустройства в ЗАО «Aрэксимбанк-Группа Газпромбанка».
В этом году банк увеличил количество стипендиатов до 25 человек. Размер стипендий составит от 40 000 до 300 000 драмов.
Рассмотрение заявок будет проводиться специально созданной Банком группой экспертов  с учетом следующих основных критериев: академическая успеваемость, общественная активность, социальный статус, а также на основе скоринговой системы начисления баллов.
Для подведения окончательных результатов будут организованы интервью с 30 лучшими  претендентами.
В конкурсе могут участвовать студенты V курса, II-IV курсов бакалавриата, магистранты, аспиранты и соискатели. Статус вуза (государственный / негосу- дарственный), а также гражданство участников конкурса значения не имеют.
Крайний срок  подачи заявлений - 30 апреля 2011 года. Заявления принимаются в электронном виде по адресу: student@areximbank.am. Список выбранных кандидатов будет опубликован 2 июня 2011 года на официальном интернет-сайте банка.